Poznaj Rangera, maleńkiego owczarka niemieckiego z karłowatością, który na zawsze będzie wyglądał jak szczeniak

Ranger nie jest jak inne owczarki niemieckie. Ten mały człowieczek ma takim pozostać – małym człowieczkiem – ponieważ cierpi na rzadką chorobę genetyczną zwaną karłowatością przysadkową.

Karłowatość przysadkowa to zaburzenie genetyczne, w którym przysadka mózgowa nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów wzrostu.

Ze względu na swój stan 2-letni Ranger jest znacznie mniejszy od innych owczarków niemieckich w jego wieku i wygląda, jakby był jeszcze szczeniakiem.

SWNS

Brak hormonów wzrostu spowalnia i poważnie hamuje wzrost chorych psów, a niektórymi typowymi objawami karłowatości przysadkowej są między innymi niezwykle krótkie nogi, niezwykle długie ciało i brak dorosłej sierści.

SWNS

Kiedy właściciele Rangera go adoptowali, zauważyli, że był mniejszy od pozostałych szczeniąt w miocie, ale nie przejmowali się tym zbytnio.

SWNS

Jednak po tym, jak Ranger przeszedł leczenie z powodu infekcji i dwóch różnych pasożytów, weterynarz zasugerował, że może cierpieć na karłowatość.

SWNS

Weterynarz leczył Rangera od miesięcy i zauważył, że w tym czasie szczenię nie rozwinęło się znacząco.

SWNS

Teraz, gdy ma dwa lata, jest jasne, że weterynarz miał rację. Ranger jeszcze niewiele urósł i nadal wygląda jak mały szczeniak.

SWNS

Karłowatość przysadkowa może być dziedziczona recesywnie u niektórych ras, takich jak owczarki niemieckie, a w wywiadzie dla SWNS właściciel Rangera ujawnia, że ​​jego zdaniem stan Rangera wynika z genetyki jego rodziców:

„Miot Rangera był pierwszym miotem, który nasz hodowca połączył razem z konkretnymi psami. Uważamy, że to było przyczyną wady genetycznej. I jako odpowiedzialny hodowca nie będę ponownie krzyżował tych dwóch psów.”

SWNS

Choć Ranger może wyglądać uroczo, jego stan jest w rzeczywistości bardzo poważny. Psy z karłowatością przysadkową często cierpią na szereg problemów zdrowotnych wynikających z ich stanu.

SWNS

Sam Ranger zmagał się z problemami z tarczycą, przez co stracił zarówno włosy, jak i apetyt.

SWNS

Na szczęście Ranger otrzymał lekarstwa na tarczycę i obecnie radzi sobie bardzo dobrze. Sierść odrasta, jest pełen energii i czerpie z życia pełnymi garściami.

SWNS

W odpowiedzi na pytania i odpowiedzi na Rangera właściciel Rangera stwierdził, że Ranger może trochę się „wypełnić”, ale w efekcie nie będzie większy niż obecnie.

Ranger ma dwie siostry. Labrador Hazel i owczarek niemiecki Jessie. Chociaż jego siostry są od niego większe, Strażnik nie pozwala, aby jego niski wzrost go powstrzymywał.

Uwielbia się wygłupiać, bawić się z siostrami i cieszyć się życiem.

To mały facet o wielkim sercu, a jego rodzina kocha go takim, jaki jest.

 

Scroll to Top