Poznaj Umorę, uroczą sobolę uratowaną z fermy futrzarskiej, w której zakochał się internet.

Umora to cudowna sobolowa dziewczynka o dużych brązowych oczach, uroczym małym nosku i pięknie grubej i błyszczącej sierści.

Jednakże, podobnie jak wiele innych soboli, Umora została niemal pozbawiona futra i życia.

Sobole, gatunek kuny powszechnie spotykanej w Rosji, znane są na całym świecie ze swojego pięknego, gęstego, ciemnego futra.

Niestety, ich piękna i niezwykle jedwabista sierść uczyniła z nich cel handlu futrami, czego Umora musiała doświadczyć na własnej skórze.

Na szczęście z pomocą słodkiej soboli przybyła kobieta imieniem Żenia i uratowała jej życie.

Na sabel polowano dla ich futra od wczesnego średniowiecza, a ich futro jest nadal bardzo pożądane. Jednak obecnie sobole są często hodowane, a nie polowane.

Umora mieszkała na takiej farmie futrzarskiej i groziła jej śmierć, gdy Zhenya natknęła się na jej zdjęcie w Internecie.

Kiedy Żenia zobaczyła w Internecie zdjęcie soboli, zabolało ją serce z powodu biednego stworzenia.

Kiedy potem dowiedziała się, że być może uda jej się ją odkupić z fermy futrzarskiej i uratować jej życie, wybór był prosty:

„Ona by tam umarła, więc zdecydowałem się uratować tego małego gościa”. Zehnya powiedziała 

Po uratowaniu Umory Żeńka postanowiła zatrzymać ją jako zwierzę domowe. Decyzja ta została podjęta z konieczności i Żeńka odradza innym ludziom hodowlę soboli jako zwierząt domowych.

Sobole to dzikie zwierzęta i w idealnym przypadku Umora powinna była żyć na wolności, ale po spędzeniu całego życia na farmie futrzarskiej po prostu nie jest do tego przygotowana.

Trzymanie dzikiego zwierzęcia w domu nie jest łatwym zadaniem dla nikogo, kto jest zaangażowany w tę sprawę, ale na szczęście Zhenya jest gotowa zrobić wszystko, aby uszczęśliwić Umorę.

Umora jest nieco niespokojna i spanikowana w wyniku traumatycznych przeżyć na farmie, ale Zhenya traktuje ją z cierpliwością, miłością i zrozumieniem.

Stworzyli silny, pełen miłości związek i oboje cieszą się wspólnym życiem.

Chociaż coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, jak okrutny jest przemysł futrzarski, jest to nadal dochodowy biznes, a zwierzęta w dalszym ciągu są ranione i zabijane dla futer.

W Rosji popyt na futra sobolowe wciąż rośnie, z których wytwarza się szeroką gamę „luksusowych” przedmiotów.

Bardzo nam ulżyło, że Umora przeżyła i znalazła bezpieczny i kochający dom u Zhenyi.

Potrzebujemy więcej osób takich jak Zhenya, które są gotowe dołożyć wszelkich starań na rzecz potrzebujących zwierząt i cenić żywe istoty ponad przedmioty „statusowe”.

Umora może się teraz swobodnie bawić i wygłupiać bez strachu, a Zhenya dba o to, aby piękna mała sobola zawsze była bezpieczna i miała dobrą opiekę.

Scroll to Top