Proponowana ustawa uczyniłaby okrucieństwo wobec zwierząt przestępstwem federalnym

Zwierzęta są ważną częścią rodziny i większość ludzi traktuje je jak ludzi. Niestety, nawet jeśli dla większości z nas zwierzęta są tak ważną częścią naszego życia, wciąż istnieją ludzie, którzy celowo je krzywdzą i zbyt często po prostu uchodzi im to na sucho.
Dwóch prawodawców z Florydy, kongresman Vern Buchanan i Ted Deutch, proponują projekt ustawy, która ma na celu przekształcenie okrucieństwa wobec zwierząt w przestępstwo federalne.
Obecnie prawo federalne karze okrucieństwo wobec zwierząt tylko wtedy, gdy ludzie nagrywają i sprzedają filmy przedstawiające ten czyn, ale miejmy nadzieję, że wkrótce wszystko się zmieni.
Jeśli projekt ustawy zostanie zatwierdzony, ustawa PACT, skrót od Zapobieganie okrucieństwu i torturom wobec zwierząt, umożliwi władzom ściganie sprawców przemocy, ponieważ mają oni jurysdykcję federalną i obejmują palenie, topienie, miażdżenie, wbijanie na pal, duszenie lub wykorzystywanie seksualne zwierząt będzie karane aresztem. Ustawa PACT będzie zawierać wyjątki, które umożliwią polowanie.

Zwierzęta są częścią naszego codziennego życia i słusznie, większość z nas traktuje je jak rodzinę. Niestety, wciąż zdarzają się ludzie, którzy celowo je ranią.

Kongresman Vern Buchanan i Ted Deutch, obaj z Florydy, proponują ustawę PACT.

Ustawa PACT zmieni okrucieństwo wobec zwierząt w przestępstwo federalne.

Obecnie prawo federalne karze sprawców, jeśli tworzą lub sprzedają filmy przedstawiające dany czyn. Zgodnie z ustawą PACT takie rzeczy jak utonięcie, wbicie na pal, zmiażdżenie, podpalenie, uduszenie i wykorzystywanie seksualne będą karane aresztem.

Każdemu, kto zostanie skazany za naruszenie ustawy, grozi wysoka grzywna, zarzuty o przestępstwo i do 7 lat więzienia.

Scroll to Top