Przepis na idealnego pieczonego kurczaka z porem. Gdy wypróbujesz ten przepis, nie będziesz chciał kolejnego

Zapomnij o klasyce i spróbuj czegoś nowego. Jest to pieczony kurczak z lechem, będący wspaniałym przysmakiem wywodzącym się z kuchni węgierskiej. Widać wyraźnie, że nie tylko kiełbaski, gulasze czy langustynki ten naród potrafi. To także ten przysmak z mięsem drobiowym. A my nauczymy Cię, jak łatwo i szybko ją przygotować.

 

 

Czego będziesz potrzebować?

Chcesz przygotować pieczonego kurczaka z porem i spróbować dla siebie jego absolutnie doskonałego smaku? Jeśli tak, to na pewno nie jest to skomplikowane. Podstawą są oczywiście odpowiednie składniki. Aby wynik był udany, przygotuj się?

  • 1 cały kurczak
  • 5 dkg boczku
  • 5 dkg boczku
  • 30 dkg cebuli
  • 30 dkg papryki
  • 3 pomidory
  • 1 łyżeczka cukru
  • Sól, pieprz i mielona czerwona papryka

Zaczynamy od kurczaka

Najpierw musisz przygotować kurczaka. A to poprzez podzielenie go na 4 części, a następnie posolenie, posypanie pieprzem, a także namaszczenie mielonym czerwonym pieprzem. Następnie wstawiamy do lodówki na kilka godzin, aby poszczególne składniki się wchłonęły i dzięki temu zyskały lepszy smak. Jeśli nie masz tyle czasu, po prostu pomiń ten krok.

Przygotuj brytfannę i warzywa

Weź blachę do pieczenia i pokrój w nią boczek, boczek i wszystkie warzywa. Całość posypujemy łyżeczką cukru i na warzywach układamy pojedyncze kawałki kurczaka. Teraz jesteś gotowy na pieczonego kurczaka z porami.

Piec w temperaturze 180 stopni Celsjusza

Teraz wystarczy włożyć kurczaka do piekarnika, który powinien być nagrzany do temperatury 180 stopni Celsjusza. Piec w ten sposób przez co najmniej godzinę. Zalecamy około 1,5 godziny, przy czym na ostatnie 15 minut podnieś temperaturę do maksimum. Dzięki temu na kurczaku utworzy się przyjemna chrupiąca skórka, która wzmocni także sam smak.

Po upieczeniu wyjmij kurczaka i możesz podawać. To jest bardzo proste. Na talerzu połóż trochę warzyw, z którymi smażono mięso i jedną czwartą kurczaka. Gdy raz spróbujesz tej kombinacji, jesteśmy pewni, że nie zrobisz już pieczonego kurczaka w inny sposób.

Scroll to Top