Przygotowanie makaronu według włoskich szefów kuchni nada mu zupełnie nowy smak

Jak powinno wyglądać idealne przygotowanie makaronu, aby efekt był zgodny z oczekiwaniami? To jest łatwe. Po prostu zainspiruj się najlepszymi. Czyli z włoskimi szefami kuchni, którzy pracują z makaronem dosłownie na co dzień. A co polecają? To zaskakująco proste. Wystarczy, że zastosujesz się do tych kilku zasad, a będziesz zaskoczony, jak wpływa to na smak i konsystencję.

 

Czas gotowania

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest czas gotowania makaronu. Każda paczka powinna posiadać znacznik czasu. Nie kieruj się nim dokładnie, gdyż podany czas należy skrócić. Za około 2 minuty. Jeśli na opakowaniu jest napisane dziesięć minut, gotuj tylko przez 8. Tylko w ten sposób makaron będzie ugotowany tak, jak powinien. Tak zwane al dente. Jeśli po wyjęciu z garnka nadal będą zbyt twarde, nie martw się. Są świetne, a kiedy je podasz, zobaczysz, że są doskonałe.

Zapomnij także o różnych spłukiwaniach wodą i innych procedurach. Jeśli masz makaron dobrej jakości, możesz się bez niego obejść. Co najwyżej skrop je odrobiną oliwy z oliwek i to wystarczy.

Korzystanie z sosu

Przygotowanie makaronu wiąże się także z użyciem sosu. Czeskie modyfikacje dań włoskich polegają na tym, że sos rozsmarowuje się na talerzu makaronu. I to jest błąd. Włoski szef kuchni podgrzewa sos w garnku, dodaje do niego ugotowane spaghetti, wszystko miesza i dopiero podaje. W ten sposób stopniowo kończy się makaron. Jeśli po wyjęciu z garnka wydają się twarde, należy je odgrzać w sosie jeszcze przez około 1-2 minuty i wtedy będą gotowe tak, jak powinny.

Ta procedura jest również ważna, ponieważ sos rozlewa się po całym makaronie. Żaden kawałek nie pozostanie bez smaku, co odbija się także na wrażeniach ze spożywanego jedzenia. Dodatkowo nie trzeba będzie mieszać na talerzu makaronu z sosem, co jest dość skomplikowane w przypadku dużych porcji. W ten sposób przygotujesz je dokładnie tak, jak potrzebujesz i zgodnie z zaleceniami kuchni włoskiej.

Scroll to Top