Przygotuj klopsiki z chlebem w inny sposób. Zróbcie je razem. W jednej misce wymieszaj chleb i mięso. Co z tego wyniknie? Będziesz zaskoczony, jakie to dobre!

Kiedy usłyszysz klopsik z chlebem, każdy wyobraża sobie krążek mięsny, który będzie skubał na chlebie. To klasyczny i dobrze znany przepis. Pokażemy Ci, że klopsiki z pieczywem można przygotować także inaczej. Jak konkretnie? Razem. Wiele osób uważa to za dość dziwne, ponieważ podczas przygotowania chleb dodaje się do samego mięsa podczas przetwarzania klopsików. Ale trzeba powiedzieć, że efektem jest ciekawy smak, który na pewno Cię zachwyci. Przekonaj się.

Co będzie potrzebne do klopsików chlebowych?

Danie nazwaliśmy klopsikami chlebowymi, żeby było jasne, że nie są to klasyczne klopsiki z pieczywem. Jeśli chodzi o listę składników, poza ciastem, nie trzeba się tutaj spodziewać niczego wyjątkowego i wyjątkowego. Po prostu przygotuj:

  • 1kg mięsa mielonego
  • 1 bochenek chleba
  • 1 cebula
  • Sól, pieprz, czosnek i olej roślinny

Zróbmy pierwszy krok. Aby przygotować same klopsiki

Zaczynamy od pierwszego kroku, który polega na przygotowaniu samych klopsików. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wziąć składnik, który Twoim zdaniem jest dodatkowy w przepisie. Jest to chleb, który włamujesz do miski i moczysz w wodzie przez około 1-3 minuty. Dzięki temu ją wchłania i zmiękcza. Następnie wyjmij, lekko odciśnij, aby wycisnąć nadmiar wody i przełóż do drugiej miski.

Do chleba dodać mięso i wszystkie pozostałe składniki, łącznie z drobno posiekaną cebulą. Należy wszystko dokładnie wymieszać, dzięki czemu poszczególne składniki doskonale się połączą. To nie tylko spowoduje, że każdy kęs będzie smakował tak samo, ale także doprowadzi do tego Aby klopsiki chlebowe miały odpowiednią i zwartą konsystencję.

Czy mieszanka jest gotowa? Możesz zacząć smażyć

Czy mieszanka klopsików chlebowych jest gotowa? Jeśli tak, czas smażyć. To bułka z masłem. Wystarczy rozgrzać patelnię, wlać na nią odpowiednią ilość oleju i można przystąpić do smażenia. Wcześniej musisz nadać klopsikom pożądany kształt. Polecamy mniejsze, dzięki którym łatwiej się smaży. Stopniowo wrzucaj je na olej i smaż kilka minut z jednej strony, a następnie z drugiej. Aż będą idealnie złote. Jeśli szukasz zdrowszej metody przygotowania, dodaj mniej oleju lub smaż na sucho. Alternatywą jest także pieczenie w piekarniku, jednak istnieje ryzyko, że puszczą za dużo soku.

Gdy będą gotowe, możesz spróbować. Oczywiście najlepiej ciepłe. A z czym je podasz? To zależy od Ciebie. Możesz mieć klopsiki chlebowe takie jakie są, przyda się też sałatka jarzynowa lub siekane warzywa. Świetnym wyborem jest także sprawdzony klasyk, jakim są albo klasyczne ziemniaki gotowane, albo opcja numer dwa w postaci puree ziemniaczanego. Spróbuj i przekonaj się jak smakuje.

Scroll to Top