Aller au contenu
Accueil » Recept na zázračný levandulový nápoj, který vám zlepší život, zlikviduje bolest hlavy, zánět dutin a rýmu !

Recept na zázračný levandulový nápoj, který vám zlepší život, zlikviduje bolest hlavy, zánět dutin a rýmu !

  Levandulová limonáda má úžasnou moc – kromě toho, že výborně chutná, dokáže zbavit bolesti hlavy, odstranit střed a bojuje i proti nespavosti. Bojuje proti zánětům nosních dutin, rýmě a úzkostných stavech. Levandulová limonáda vám tedy zlepší nejen zdraví, ale i vaši náladu !

  Její úžasnou sílu zná i věda


  Bylo prokázáno, že levandule úspěšně bojuje proti úzkosti, napětí, stresu a bolesti hlavy. Rostlina obsahuje esenciální oleje, které pomáhají regulovat prudké změny nálad. Levandule kromě toho pomáhá zmírnit bolest ze zanícených dutin, bolest hlavy, či dokonce příznaky opice .

  Abyste z levandule vytěžili co nejvíce a zároveň si užili její jedinečnou chuť, můžete ji servírovat v podobě osvěžujícího nápoje s krásnou barvou.

  Recept na léčivý levandulový nápoj

  potřebujeme:

  1 polévkovou lžíci sušené levandule nebo ¼ šálku čerstvých podrcených levandulových květů
  1 šálek citronové šťávy
  1 šálek medu
  5 šálků vody

  postup:

  2 a půl šálku vody nalijte do hrnce a přiveďte k varu. Když voda sevře, odstavte ji ze sporáku a za míchání přidejte med. Následně přidejte levanduli a hrnec přikryjte pokrývkou . Směs nechte odstát po dobu 20 minut až několik hodin. Po vychlazení přeceďte přes sítko a podávejte s citronovou šťávou a zbylými 2 a půl šálky vody.

  Nápoj můžete ozvláštnit podle vlastní vůle – pro svěžejší nádech například přidejte několik lístků máty.

  Mezi jeden ze známých zázračných účinků levandule, které jsme ještě nezmínili, patří určitě i léčba nespavosti. Pokud trpíte touto poruchou, nebo se během spánku často budíte, vypijte před spaním alespoň pohár levandulové limonády. Dobrým pomocníkem je i levandulový čaj vylouhovaný z čerstvých květů.