Recykling zrób to sam. Kawałki rzeczy lądują niepotrzebnie w koszu, nawet jeśli można je ponownie wykorzystać

Recykling to temat gorąco dyskutowany. Czy wiesz, że najlepsze jest to, które zaczynasz od siebie? Zobacz, ile rzeczy możesz wykorzystać ponownie. Nagle dowiadujesz się, że całe życie spędziłeś niepotrzebnie tworząc odpady z czegoś, co mogło otrzymać drugie życie. Oczywiście, jeśli wrzucisz rzecz do odpowiedniego pojemnika, jest to możliwe, ale jest to zdecydowanie bardziej energochłonne. Czego więc nie wyrzucać i używać ponownie?

 

 

Pudełka papierowe

Udekoruj je papierem do pakowania lub owiń sznurkiem. Otrzymujesz designerskie pudełko na wszystko, co chcesz. To jest prawdziwy recykling papieru.

Skorupki jaj

Nadal możesz z nich korzystać. Nie tylko na Wielkanoc. Po rozdrobnieniu stanowią doskonały nawóz nie tylko do Twojego ogrodu.

Pocztówka

Masz zamiar je wyrzucić? To duży błąd. Jeśli umiejętnie je pokroisz, mogą stać się świetnymi plakietkami na prezenty świąteczne.

drzewko świąteczne

Po co go wyrzucać? Zdejmij go ze stojaka, a następnie umieść w garnku z gliną. Stworzysz wspaniałą dekorację przed domem.

Zgrzebnica

A co ze starą torbą, którą trzeba wyrzucić? Pokrój go na mniejsze kawałki, a potem możesz zrobić z niego wspaniały wianek, na przykład na drzwi.

Korki korkowe

Po co je wyrzucać? Czy masz w domu szklany pojemnik? Zatem wrzuć je do środka i masz ciekawą dekorację. Jeśli umieścisz między nimi szklankę ze świecą lub lampką, wszystko jeszcze bardziej poprawisz.

Butelki wina

Recykling nie musi wyglądać jak wrzucenie ich do szklanego pojemnika. Zrób z nich wazon, ciekawą dekorację domu lub stylowy karmnik dla ptaków.

Papier do pakowania

Czy zostało Ci coś po Świętach Bożego Narodzenia? Jeśli tak, wykorzystaj go np. w ramkach do zdjęć, aby znacząco ulepszyć tę klasyczną dekorację.

ozdoby świąteczne

Nie musisz sprzątać drzewa od razu po jego wyrzuceniu. Trzymaj je w domu jeszcze przez kilka miesięcy. Wystarczy zrobić z nich ciekawe dekoracje. Łatwe i skomplikowane.

Zniszczone dekoracje świąteczne

A co z tymi, które się psują? Wystarczy zmielić je na drobne kawałki, a następnie nakleić na istniejące ozdoby. Zobaczysz, jak w zabawny sposób możesz zmienić ich wygląd.

Scroll to Top