Rekonstrukcja typu „zrób to sam” zamieniła ruinę w idealne mieszkanie

Rekonstrukcja typu „zrób to sam” może zmienić nawet zaniedbaną nieruchomość nie do poznania. I to przy pewności niewielkich kosztów. Tak właśnie stało się w tym mieszkaniu, które odziedziczyli właściciele. W tamtym momencie nie spodziewali się jednak tego, co czekało na nich w środku. Mieszkanie było zaniedbane i praktycznie nie dało się w nim mieszkać. Trzeba było to naprawić. W ramach oszczędności kosztów samopomocy.

 

 

Remont zrób to sam ma zalety

Samopomocowa rekonstrukcja ma tę zaletę, że jest znacznie tańsza niż kontakt z rzemieślnikiem. Masz także pewność, że wszystko zostanie wykonane dokładnie według Twoich pomysłów. Kolejną zaletą jest to, że nie garbisz się i robisz wszystko jak należy.

Mieszkanie było katastrofalne

Wystarczy spojrzeć na kilka zdjęć i już wiadomo, że oryginalne mieszkanie było naprawdę katastrofalne i od czasu jego budowy nie poczyniono w nim żadnej inwestycji. Dlatego konieczne było rozpoczęcie remontu, aby w końcu można było w nim komfortowo i w pełni zamieszkać.

Zaczęło się od łazienki

Remont łazienki jest zawsze pierwszą rzeczą, którą robią ludzie. Biorąc pod uwagę jej stan, było to konieczne również tutaj. Okropny sprzęt i stare ściany były bardzo przygnębiające.

Fundamentem musiała być zarówno nowa konstrukcja ścian, jak i nowe wyposażenie. Należało zainwestować w dystrybucję wody, ale także w nowe meble łazienkowe.

 

Konieczne było także zapewnienie wystarczającej ilości ciepłej wody, co rozwiązano po prostu kupując mniejszy, ale wystarczający bojler.

Dzięki nowym kafelkom oryginalna stara łazienka zmieniła się nie do poznania. A dzięki narożnej wannie wygląda bardzo stylowo i luksusowo.

Absolutnie niczego tu nie brakuje. Jest tam umywalka, lustro, oświetlenie punktowe, toaleta, wanna i mnóstwo miejsca do przechowywania.

Pozostałe pomieszczenia również wymagały modyfikacji

Choć nie były w aż tak katastrofalnym stanie, nie mogły uniknąć samopomocowej odbudowy. Zajmowali się także drobnymi sprawami, takimi jak wyłożenie ogrzewania.

Jako dobry materiał wybrano płytę gipsowo-kartonową, która została wykorzystana nie tylko do ścian i ścianek działowych, ale także do różnych półek.

Dzięki kilku płytom gipsowo-kartonowym na ściany mogły wejść naprawdę ciekawe elementy, które oczywiście były również praktyczne.

Została stworzona na wzór klasycznej półki do przechowywania różnych rzeczy. Znalazła się też dość fajna wnęka, w której umieszczono telewizor.

Zmieniły się także podłogi

Nawet nad nimi trzeba było popracować. Jako dobry i tani materiał wykorzystano dobrze znane płyty OSB. Jeśli chodzi o remonty zrób to sam za minimum pieniędzy, nie ma nic lepszego.

Zmodyfikowano także korytarz

To również było dość zaniedbane i wymagało poprawy. Tutaj również zdecydowano się na najprostsze rozwiązanie w postaci płyty gipsowo-kartonowej. Nawet za cenę zmniejszenia korytarza.

Rezultatem są idealne ściany, które zmieniły pierwotny korytarz nie do poznania. Ten nowy, odnowiony wygląda znacznie lepiej. Oczywiście trzeba było też popracować nad podłogą w korytarzu, gdzie w całości powstało ciekawe przejście z płytek na laminat.

Korytarz również został ulepszony poprzez dodanie kilku elementów konstrukcyjnych. Zwłaszcza jeśli chodzi o okładziny ścienne, które wyglądają, jakby były wykonane z kamienia.

Płytki te zastosowano także w obszarze fałszywej belki, która stanowi ciekawy element wystroju całego korytarza.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Kuchnia również uległa poprawie

Ona też wyglądała okropnie. Samopomocowa odbudowa rozpoczęła się od zniknięcia wnęki w postaci okna, które po prostu zamurowano.

 

Następnie konieczne było ponowne ulepszenie ścian, w których zastosowano nie tylko płyty gipsowo-kartonowe, ale także szereg klasycznych robót murarskich.

Zarówno piękne płytki na podłodze, jak i boazeria na ścianach przypominająca cegły, stały się atutem całej kuchni.

Wybrano także całkiem niezłą farbę, która idealnie komponuje się z białą boazerią i pomaga stworzyć przyjemną atmosferę.

Kiedy kuchnia została wyposażona, stało się jasne, że samodzielny remont sprawił, że stała się ona nie tylko piękna, ale także bardzo praktyczna.

Zdjęcie: Novate

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top