Rodzina non stop prosi mnie o to ciasto. Do jego zrobienia nie potrzebuję wcale piekarnika

Ciasta bez pieczenia spodobają się nie tylko osobom nieposiadającym piekarnika. Lekki deser z owocami, który po raz pierwszy zrobiłam tego lata, tak zachwycił moją rodzinę, że do dziś go wspominają. Nie miałam wiele czasu, a i tak wyszło fantastycznie.

Pyszne ciasto bez pieczenia skusi każdego

Nie zawsze mam ochotę włączać piekarnik. Na szczęście zrobienie deseru niekoniecznie też tego wymaga. Tak jest w przypadku ciasta z owocami, o którym dziś znowu sobie przypomniałam.

Nie tylko szybko się je przygotowuje — pomijając oczywiście etap oczekiwania — ale też składniki wcale nie są drogie. Ta słodycz tak zawróciła w głowie moim bliskim, że nie ma miesiąca, bym jej nie robiła.

Układanie spodu ciasta bez pieczenia.jpg
Screen z filmu na kanale YouTube Mąż przy garach

 

Malinowa chmurka jest pyszna

Ciasto bez pieczenia zwykle zawiera lekką niczym chmurka masę śmietanową. Pojawi się ona i tym razem, a towarzyszyć jej będzie przyjemna warstwa galaretki malinowej z owocami.

Komu mało jest świeżych owoców w sezonie, może przez cały rok raczyć się słodyczą zrobioną z udziałem mrożonek. Wcale nie będzie mniej smaczna.

Składniki:

  • 2 opakowania galaretki malinowej
  • 800 ml gorącej wody
  • 600 g mrożonych malin
  • 500 g śmietany 36%
  • 150-200 g biszkoptów
  • 55 g cukru pudru
  • 15 g cukru wanilinowego
  • 12 g żelatyny

Lista składników nie jest bardzo długa. Dość krótkie będzie też przygotowanie. Zwłaszcza jeśli użyjecie mrożonych malin. Instrukcję ze wskazówkami znajdziecie w dalszej części artykułu.

Jak zrobić pyszną malinową chmurkę?

Zaczynam od rozpuszczenia galaretek w 700 ml gorącej wody. Studzę, a w międzyczasie na dnie wyłożonej papierem formy o wymiarach 28 cm x 18 cm układam ciastka. Przygotowuję też plastikowy rant — deser będzie wysoki.

Teraz galaretkę łączę z mrożonymi malinami i sprawnie przenoszę do formy, bo będzie szybko tężeć. W 100 ml porcji wrzątku rozpuszczam żelatynę i też ją lekko studzę.

Schłodzoną dobrze śmietankę ubijam z cukrem i cukrem wanilinowym. Przy pomocy łyżki uzyskanej masy hartuje żelatynę, a następnie stopniowo wlewam ją do pozostałej części kremu.

Od razu układam go na galaretce z owocami i wyrównuje wierzch. Zdobię go wedle upodobań. Ciasto bez pieczenia przenoszę do lodówki na minimum 2-3 godziny.

Wskazówka: ciasto malinowa chmurka można zrobić, korzystając ze świeżych malin. Wtedy wrzucamy je do chłodnej galaretki, by się nie zaparzyły. Czas przygotowania się wydłuży, ale deser się uda.

Jak podawać ciasto bez pieczenia z malinami?

Deser z galaretką i śmietanową masę najlepiej smakuje dobrze schłodzony w towarzystwie świeżo zaparzonej kawy lub herbaty. Można go udekorować bitą śmietaną, bezikami lub płatkami migdałów przed położeniem na talerzykach.

Na naszej stronie znajdziecie więcej pomysłów na ciasta bez pieczenia. Sprawdźcie koniecznie . Być może skusi was też

Pyszna malinowa chmurka.jpg
Screen z filmu na kanale YouTube Mąż przy garach
Scroll to Top