Rolada wieprzowa z boczkiem i serem polana jest również sosem pomarańczowym

Ta polędwica wieprzowa to jeden z najlepszych możliwych przepisów na wykorzystanie tego dobrze znanego mięsa. Oceńcie sami. Można go wzbogacić serem, boczkiem, a także sosem pomarańczowym. Jeśli ślinka cieknie Ci na myśl o daniu, które jest miękkie, delikatne, soczyste i oferuje prawdziwą eksplozję smaków, nie ma nic łatwiejszego niż rozpoczęcie przygotowania. I wcale nie jest to skomplikowane.

 

Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz

Aby lalka wieprzowa według tego przepisu odniosła sukces, należy ją przygotować nie tylko według naszej procedury, ale także zaopatrzyć się w odpowiednie składniki. Oto ich lista:

  • 1 kg polędwiczki wieprzowej
  • 20 plasterków sera
  • 20 plasterków boczku
  • 4 posiekane ząbki czosnku
  • 1 łyżka pasty pieprzowej
  • 1 kieliszek wina
  • 1 pomarańcza
  • Sól i pieprz
  • Oliwa z oliwek

Zaczynamy od załadowania lalki

Weź lalkę, w razie potrzeby wyczyść ją, następnie osusz, a następnie włóż do mieszanki przypraw. Powstaje poprzez zmieszanie pasty pieprzowej, czosnku, soli, pieprzu, a także oliwy z oliwek. Pokryj całą lalkę tą pastą i pozostaw ją w lodówce na kilka godzin, a jeszcze lepiej na noc.

Włożyć to do piekarnika

Po załadowaniu można go przełożyć do głębszego naczynia do zapiekania i wstawić do piekarnika. Zanim to nastąpi, polej go kieliszkiem wina. Piec w temperaturze 180 stopni przez około 50 minut. Dokładny czas zależy głównie od wielkości mięsa. Powinno być ugotowane, ale ponownie uważaj, aby polędwica wieprzowa nie była zbyt sucha.

Dodaj bekon i ser

Teraz czas na bekon i ser. Wyjmij lalkę z piekarnika i zacznij w niej nacinać, ale nie do końca. Musi jeszcze mieć swój kształt. Zrób dwadzieścia takich kawałków i włóż do każdego plasterek boczku i plaster sera. Włóż ponownie do piekarnika i piecz przez około 15 minut.

Przygotuj sos

Następnie przygotuj sos, do którego będziesz potrzebować tylko jednej pomarańczy, a mianowicie jej soku. Odcisnąć i w trakcie pieczenia wlać do naczynia żaroodpornego razem z mieszanką wina i pieczenia.

Możesz służyć

Gdy cały czas minie, polędwiczka wieprzowa z bekonem i serem będzie gotowa. Wyjmij z piekarnika i podawaj. Jako dodatek nadają się frytki, krokiety, ale także pieczone lub puree ziemniaczane.

Scroll to Top