Roladki z kurczaka inaczej. Oprócz szynki i sera użyj jajka

Masz ochotę na drób? Najwyższy czas przygotować roladki z kurczakiem. I to w niekonwencjonalny sposób, z takimi składnikami jak szynka, ser, a także jajka. Choć to połączenie wydaje się dziwne, nie bój się go. Kiedy skosztujesz wszystkiego, możesz być pewien, że będziesz cieszyć się więcej niż wystarczająco. Spróbuj i zobacz.

Czego będziesz potrzebować?

Wprowadzając przepis wspomnieliśmy już o kilku składnikach, które będą potrzebne do roladek z kurczakiem. Przyjrzyjmy się bliżej liście składników. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że przepis naprawdę Ci się sprawdzi i będzie Ci smakował. Będziesz potrzebować:

  • Pierś z kurczaka
  • Gotowane jajka
  • szynka
  • Ser

Jak to zrobić? Zaczynamy od kurczaka

Piersi z kurczaka należy przygotować w taki sam sposób, jak kotlety. Najpierw odpowiednio je przytnij, a następnie lekko opukaj. Powinien być cienki i, jeśli to możliwe, możliwie duży. Należy uważać, aby gdzieś nie rozerwać mięsa, gdyż może to spowodować wyciek nadzienia. Posolić przygotowane mięso i przejść do następnego etapu.

Wypełnij wszystkimi składnikami

Najpierw połóż plasterki szynki na wierzchu mięsa. Następnie nałóż warstwę wybranego sera. Ostatnim etapem jest włożenie ugotowanych jajek. Teraz pojawia się trochę komplikacji, ponieważ musisz odpowiednio owinąć bułki z kurczakiem. Jeśli nie masz odpowiednich umiejętności, możesz użyć np. patyka, wykałaczki, a nawet sznurka – podobnie jak w przepisie na typowe hiszpańskie ciasta.

Wstawić do piekarnika i piec

Aby zachować idealny smak, nie piecz samych bułek z kurczakiem. Najlepiej ułożyć je w naczyniu do zapiekania, następnie dodać posiekaną cebulę i zalać odrobiną białego wina. Włóż do piekarnika, który nagrzeje się do 190 stopni Celsjusza. Czas pieczenia wynosi około 1 godziny. Jeżeli wino odparuje, dodać odrobinę wody, która wystarczy na klasyczne polewanie. Po upieczeniu wyjąć i spróbować. To przyjemność, co powiesz?

A idealna przystawka? Spróbuj klasyki, jaką są ziemniaki lub frytki. Można je przygotować w piekarniku na blasze do pieczenia, zaraz w trakcie pieczenia bułek. To kompletny posiłek z jednego piekarnika.

Scroll to Top