Rośliny domowe, które nie wymagają regularnej pielęgnacji, może uprawiać każdy

Rośliny domowe mogą przynieść wiele korzyści. Zarówno z estetycznego punktu widzenia, jak i ze zdrowotnego punktu widzenia. Co kupić, jeśli nie chcesz się nimi zbytnio przejmować? Doradzimy Ci te gatunki, które są mało wymagające, a w których masz tę zaletę, że nawet jeśli nie będziesz się nimi długo opiekować, roślina nadal będzie piękna i nadal będzie zdrowa.

 

Figowiec elastyczny

Oficjalna nazwa rośliny to Ficus Elastica. Czeska nazwa to Gumovník. Jest to jednak fikus powszechnie znany, który z pewnością widzieliście w wielu gospodarstwach domowych, także ze względu na jego wielkość. Dużym plusem jest to, że nie lubi wilgoci, więc prawie nie trzeba myśleć o podlewaniu. A jednak będzie się rozwijać.

Zamioculcas

Oficjalnie Zamioculcas, Zamiokulkas w języku czeskim. W obu przypadkach to roślina, która wyrządza najwięcej szkód, gdy jest regularnie i obficie podlewana. Jeśli przypomnisz sobie ją od czasu do czasu i też jej to dasz, będzie to dla niej najlepsze. Oprócz tego zachwyca również tym, że może rozwijać się zarówno w miejscach o wystarczającej ilości światła, jak i w miejscach zacienionych.

Aspidistra

Aspidistra lub kwiat korzeniowy to kolejna z roślin, które świetnie wyglądają i mają tę zaletę, że są dość mało wymagające. Kiedy należy go podlać, można rozpoznać, że gleba jest całkowicie sucha, a nawet zaczyna pękać. To wtedy ten typ rośliny doniczkowej będzie potrzebował trochę wody. W przeciwnym razie nie jest to konieczne.

Chlorophytum comosum

Roślina pokojowa zwana Chlorophytum comosum jest bardziej znana jako Zelenec ze względu na swój ciekawy kolor. Jest to jedna z mniejszych roślin domowych, która zmieści się wszędzie. Nie tylko nie przeszkadza mu długi czas braku wody, ale także nie przeszkadza mu, jeśli panuje w nim lekki przeciąg lub znajduje się w miejscu, w którym temperatura może się wahać.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Hoya carnosa

Hoya carnosa, lepiej znana jako roślina woskowa, ponownie jest jedną z popularnych roślin domowych, którą w poprzednim systemie prawie każdy miał w domu. Czas podlewania przypada na moment, gdy gleba jest całkowicie sucha. Często wystarczy, jeśli zapewnisz mu wystarczającą ilość wody około pięciu do dziesięciu razy w roku.

Beaucarnea recurvata

Beaucarnea recurvata na pierwszy rzut oka może przypominać palmę. Jest to jednak sukulent, który ma czeską nazwę Nolina. Na pewno bardziej zainteresuje Cię jego egzotyczny wygląd, co jest również powodem jego zakupu. I podlewanie, jeśli będzie to dwa razy w miesiącu, to wystarczy.

Sansewieria

Jestem pewien, że ten też znasz. Sanseviera to powszechnie znany język teściowej, który za poprzedniego reżimu każdy miał w domu. Zarówno dlatego, że nie było zbyt wielu innych kwiatów do wyboru, jak i ze względu na bezpretensjonalność. Nawet po miesiącu niepodlewania będzie nadal idealnie zielone i zdrowe.

Zdjęcie: Pixabay

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top