Skórka od banana nie nadaje się do śmieci. Istnieje wiele zastosowań

Skórki od bananów są dla większości ludzi marnotrawstwem, ponieważ interesuje ich tylko to, co jest w środku. Bądź mądrzejszy i poznaj, co może Ci zaoferować taka skórka od banana. Kiedy odkryjesz wszystkie jego pozytywy, będziesz żałować, że kiedykolwiek zdarzyła się sytuacja, że ​​wyrzuciłeś go do kosza.

 

 

Oczyszcza wodę

Tak, skórki bananów mogą również oczyszczać wodę. Jeśli niepokoi Cię zawartość miedzi lub ołowiu, włóż kawałek skórki do pojemnika z wodą. Może po prostu wchłonąć dane metale. A jakość wody jest zauważalnie lepsza.

Nawozić rośliny

Skórki bananów są świetnym nawozem. Wystarczy pokroić skórkę i pozostawić ją na jeden dzień w szklance wody. Następnie rozcieńczasz ten płyn w stosunku 1:5 i używasz go do regularnego podlewania swoich pomieszczeń.

Czyści biżuterię

Czy masz srebrną biżuterię, która się starzeje? Nie rozpaczaj, istnieją sposoby na przywrócenie im blasku i piękna. Wystarczą skórki od bananów. Posiekaj je i wymieszaj z odrobiną wody. Powstaje pasta, którą nakładasz na srebro i pozwalasz jej działać.

Czy masz srebrną biżuterię, która się starzeje? Nie rozpaczaj, istnieją sposoby na przywrócenie im blasku i piękna. Wystarczą skórki od bananów. Posiekaj je i wymieszaj z odrobiną wody. Powstaje pasta, którą nakładasz na srebro i pozwalasz jej działać.

Chroni skórę

Co się stanie, jeśli zostaniesz ukąszony przez komara lub użądlony przez osę? Następnie nadszedł czas na pielęgnację skóry. Najlepiej położyć na nim skórkę od banana. Jeśli jest zimny, wyjęty z lodówki, jest w porządku.

Podkreśla urodę

Tak, skórka od banana może również pomóc Twojej urodzie. Na przykład łagodzi trądzik. Rozetrzyj go na twarzy lub zrób z niego bardzo prostą pastę i odrobinę wody, którą nałóż na twarz.

Oprócz skóry można go stosować także na zęby. Jak się poprawią? Potrafi je bardzo ciekawie wybielić. Zwłaszcza w przypadku minerałów takich jak potas, wapń, magnez, mangan i fosfor. Wystarczy nałożyć peeling na zęby, a już po kilku tygodniach będą piękniejsze.

Poleruje swoje buty

Masz buty czarne lub inne i zależy Ci na ich perfekcyjnym wypolerowaniu? Użyj więc skórki od banana. Obejrzyj buty dokładnie kilka razy. Następnie wyczyść je ręcznikiem papierowym, a będą lśnić jak nigdy dotąd.

Pomoże Ci schudnąć

Co zawierają banany? To potas. Może stymulować metabolizm, a tym samym pomóc w utracie wagi. Oprócz samego banana nie martw się także o skórkę. Wystarczy je posiekać na pastę i dodawać do posiłków lub rozpuścić w wodzie i wypić.

Poprawiają zdrowie

Niektóre badania pokazują, że skórka od banana jest wyjątkowym pomocnikiem w walce z rakiem. Działa nie tylko zapobiegawczo, ale może również znacząco wspomóc samo leczenie. A to dzięki właściwościom stymulującym produkcję białych krwinek.

Poprawia Twoje jedzenie

Pieczesz mięso i chcesz, żeby było idealnie miękkie i delikatne? Jeśli tak, włóż kilka kawałków skórki od banana do piekarnika, bezpośrednio do naczynia do zapiekania z mięsem. Będziesz zaskoczony, co może zrobić z mięsem.

Scroll to Top