Skuteczne Sposoby Na Odświeżenie Toalety W Kilka Minut – Sklepowe Środki To Już Historia

Czysta, lśniąca i pachnąca toaleta to marzenie każdej kobiety. Łazienka to można powiedzieć swego rodzaju wizytówka Pani Domu.

Niestety jej sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak toaleta to też miejsce o które powinniśmy dbać naprawdę starannie i rzetelnie.

Ilość środków chemicznych dostępnych w sklepach jest ogromna. Firmy znane nam z reklam telewizyjnych czy radiowych, a także te mniej znane. Firmy typowe dla danego supermarketu. Środek czyszczący, nabłyszczający, odkamieniający…

Co wybrać? Ceny niektórych z nich są zatrważające, a ilość chemii w nich zawarta jest ogromna!

A gdyby tak mieć sprawdzone domowe sposoby na piękną i czystą łazienkę? Bez wdychania chemikaliów i za połowę cen sklepowych?

To możliwe! Nasze sposoby pomogą Ci osiągnąć czystą toaletę w krótkim czasie, bez zbędnego wysiłku i nerwów, a także mniej obciążające Twój portfel.

SPOSÓB NUMER 1

Zbiornik do spłukiwania wody w toalecie. Pewnie widziałaś mnóstwo kolorowych kostek w sklepach, które nadają błękitny kolor wodzie, a przy okazji czyszczą sedes. Niestety są one bardzo drogie.

Tańszą i bardziej naturalną alternatywą jest pasta do zębów. Wybierz taką o intensywnym zapachu. Zrób w tubie kilka małych dziurek i umieść w zbiorniku.

Odtąd Twoja toaleta będzie zdezynfekowana, pozbędziesz się brudu, osadu i kamienia, a w dodatku w łazience będzie unosił się orzeźwiający zapach!

To nie wystarczy? Taka tubka pasty wystarczy na około 2-3 miesiące stosowania! Nic bardziej ekonomicznego, prawda?

SPOSÓB NUMER 2

Masz problem z doczyszczeniem toalety? Zostaje w niej żółty, brązowy osad? Żaden środek nie działa?

Wystarczy, że zwilżysz papier toaletowy lub ręcznik papierowy swoim ulubionym środkiem do czyszczenia toalet i wyłożysz nim sedes zostawiając go na kilka-kilkanaście godzin, najlepiej na całą noc.

Następnie usuń papier i dalej czyść toaletę jak zwykle. Po kilku stosowaniach zobaczysz efekty.

Nawet najcięższe zabrudzenia zejdą bez najmniejszego problemu, a Twoja toaleta nawet jeśli nie jest najnowsza, będzie właśnie na taką wyglądać

SPOSÓB NUMER 3

Najbardziej sprawdzone środki czyszczące masz w swojej kuchni. To właśnie one poradzą sobie z najbardziej uporczywymi i najmniej dostępnymi miejscami Twojej toalety.

Zdradzimy Ci sposób na zrobienie tabletek do czyszczenia toalety domowej roboty. Wymieszaj ze sobą szklankę sody, 1/4 szklanki kwasku cytrynowego, kilka kropli ulubionego olejku (może być nawet rzepakowy lub lniany) oraz łyżkę płynu do mycia naczyń.

Tak powstałą mieszankę przełóż do foremek do robienia kostek lodu i włóż do lodówki (nie zamrażarki) na około 4 godziny. Następnie wrzuć kostkę do toalety, poczekaj aż się rozpuści i umyj toaletę tak jak zwykle.

Efekt murowany! Soda poradzi sobie z każdym brudem. A w dodatku przygotowanie takich tabletek nie zajmuje dużo czasu.

Mamy nadzieję, że nasze porady będą skuteczne i pomocne.

Warto sięgnąć po naturalne sposoby nie tylko w jedzeniu czy kosmetykach, ale także w środkach czyszczących. To bardzo ważne, abyśmy dbali o naszą i tak już obciążoną planetę.

A jeśli możemy przy tym zaoszczędzić gotówkę i zadbać o własne zdrowie? Wspaniała sprawa prawda?

Scroll to Top