Soda oczyszczona i odrobina octu oczyści drzwiczki piekarnika nie tylko z przypaleń

Nawet drzwiczki piekarnika brudzą się podczas zwykłego pieczenia. Jak je wyczyścić, jeśli zwykłe metody nie działają? Prosta pomoc. Po odpowiednie preparaty nie trzeba daleko szukać, bo znajdziesz je bezpośrednio w swojej kuchni. Połączone mają niesamowitą moc.

 

 

Przygotuj drzwiczki piekarnika

Podczas czyszczenia będziesz chciał usunąć brud głównie ze szkła i nie chcesz, aby mieszanina czyszcząca przedostała się na inne części. Dlatego weź taśmę izolacyjną i zaklej wskazane miejsca tak, aby nic do nich nie dostało się. Jednocześnie połóż ręcznik lub szmatkę na podłodze pod drzwiami, aby zebrać krople.

Ocet i soda oczyszczona

Najpierw przygotuj mieszaninę octu i wody w proporcji 1:9. Spryskaj tę mieszaninę szybę drzwi, tak aby była lekko wilgotna. Kiedy tak się stanie, bierzesz sodę oczyszczoną i stopniowo posypujesz nią szklaną powierzchnię. I to w naprawdę grubej warstwie, tak że szkła nawet nie widać.

Znowu ocet

Pozostaw tak na chwilę, a następnie ponownie rozpocznij spryskiwanie sody oczyszczonej mieszaniną octu. Tym razem do momentu, aż soda zacznie przybierać konsystencję pasty. Pozostaw mieszaninę w ten sposób na około 10 do 15 minut.

Wytrzyj wszystko

Po upływie ustawionego czasu weź szmatkę lub gąbkę i zacznij czyścić mechanicznie drzwiczki piekarnika, powoli przecierając tę ​​pastę czyszczącą. Brud powinien zniknąć.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Sprzątaj dalej

Połączenie sody oczyszczonej, octu i czyszczenia mechanicznego to najlepszy sposób na szybkie i skuteczne usunięcie śladów jedzenia, a także tłuszczu.

Użyj odkurzacza

Usunięcie całej sproszkowanej sody oczyszczonej może nie być łatwe. Dlatego oprócz ściereczki można też skorzystać z miotły i łopaty, czy też zabrać do pomocy odkurzacz.

Piekarnik będzie jak nowy

Na koniec przetrzyj czystą wodą, pozostaw do wyschnięcia i zobacz wynik. Dzięki temu prostemu sposobowi Twój piekarnik będzie jak nowy, bez śladów pozostałości po pieczeniu.

Scroll to Top