Soda oczyszczona to najlepszy przyjaciel ogrodnika: oto 10 sprytnych zastosowań w ogrodzie

Ekonomiczna, jadalna, nietoksyczna i biodegradowalna, nie możemy nic zarzucić sodzie oczyszczonej, bez której trudno nam się obejść. I nie bez powodu ten biały proszek jest wszechstronny, zarówno w kuchni, sprzątaniu, jak i w ogrodnictwie .
Wykazano, że soda oczyszczona jest przydatna do usuwania plam, wybielania zębów, czyszczenia powierzchni, a nawet usuwania pestycydów. Jego funkcje są różnorodne, a soda oczyszczona dodaje kolejny sznurek do jego dziobu. Takie jest jego zastosowanie w ogrodzie, które jest również bardzo praktyczne z wielu powodów.

– Trzymaj stworzenia z daleka

Aby pozbyć się owadów siejących spustoszenie w ogrodzie, Twoim najważniejszym sprzymierzeńcem będzie soda oczyszczona. Unikaj chemicznych pestycydów, które szkodzą Twojemu zdrowiu i środowisku, i wybierz ten bardziej przyjazny dla środowiska biały proszek. Aby to zrobić, w butelce ze sprayem zmieszaj litr wody, łyżkę oliwy z oliwek, dwie łyżki sody oczyszczonej i kilka kropel mydła w płynie. Spryskaj ogród tą mieszanką co trzy dni, aby odeprzeć owady.

– Pozbądź się mrówek
Czy Twój ogród i dom są pełne mrówek? bez paniki. Wymieszaj pięć łyżek sody oczyszczonej z pięcioma łyżeczkami cukru pudru i jedną łyżką wody. Poszukaj mrowisk i polej je tą mieszanką. Pożegnasz się z irytującymi mrówkami.

– Koniec z
robakami Robaki kapuściane mogą powodować problemy i uniemożliwiać zdrowy wzrost warzyw. Aby je wyeliminować, wystarczy wymieszać w równych proporcjach mąkę z proszkiem do pieczenia i posypać tą mieszanką uprawy. W najbliższym czasie nie zobaczysz robaków.

– Czyste dekoracje ogrodowe

Wszyscy znacie zalety sody oczyszczonej do czyszczenia kuchni lub łazienki. Twój ogród również może skorzystać z jego mocy czyszczącej. Wystarczy posypać białym proszkiem wszystkie elementy dekoracyjne w ogrodzie, a następnie przetrzeć je wilgotną szmatką.

– Przetrzyj liście roślin.Nieważne
czy są to rośliny indoor czy outdoor, zawsze trzeba o nie dbać. Aby zapewnić im sesję upiększającą, możesz przetrzeć ich liście mieszaniną wody i sody oczyszczonej. Nadają im zdrowy i lśniący wygląd.

– Popraw smak ogrodu warzywnego
Jeśli interesujesz się rolnictwem ekologicznym, soda oczyszczona pomoże Ci wyhodować zdrowsze i smaczniejsze warzywa. I nie bez powodu weźmy przykład pomidorów i posypmy ziemię odrobiną sody oczyszczonej, rosną na mniej kwaśnej glebie, dzięki czemu są bardziej soczyste i słodsze.

– Podlewaj kwiaty

Aby podlać kwiaty w ogrodzie, nie wahaj się dodać do konewki odrobiny sody oczyszczonej. Po zabiegu zauważysz, że Twoje kwiaty są bardziej błyszczące i zdrowsze.

– Zwiększ trwałość kwiatów
Jeśli lubisz mieć w domu róże lub bukiety kwiatów, aby cieszyć się ich zapachem, możesz poprawić ich wygląd i przedłużyć ich żywotność, umieszczając je w wazonie z wodą ze szczyptą soli i sodą oczyszczoną.

– Pozbądź się grzybów i pleśni.

Grzyby mogą rozwijać się na roślinach, gdy występuje wilgoć. Soda oczyszczona znana jest ze swoich właściwości grzybobójczych i pomaga zwalczać pleśń. Badania wykazały również jego wpływ na drożdżaki, dermatofity i pleśnie. Po prostu spryskaj zakażone miejsca wodą z sodą oczyszczoną.

– Usuń chwasty
Chwasty często utkną w szczelinach ścieżki ogrodowej. Aby temu zaradzić, wystarczy zwilżyć to miejsce gęstą pastą z sody oczyszczonej i gotowe. Pożegnaj chwasty, które sprawiają, że Twój ogród wygląda na zaniedbany.

Scroll to Top