Sposoby Na Szybkie Czyszczenie Kuchni Z Tłustych Osadów – Używam Tych Sposobów Regularnie.

Kuchnia, w której często się gotuje, szybko ulega zabrudzeniu. Para wodna, tłuszcz i inne osady błyskawicznie osadzają się na powierzchni blatów, szafek i innych elementach pomieszczenia.

Oczywiście zabrudzenia powstają też na skutek codziennego korzystania z kuchni, krojenia żywności, przygotowywania ciast czy pieczeni. Oczyszczenie powierzchni z tych osadów nie jest łatwe. Środki chemiczne służące do tego celu nie są obojętne dla organizmu, poza tym wiążą się z dużymi wydatkami.

Czy jest inne rozwiązanie?

Jak najbardziej tak, Z wykorzystaniem tanich środków spożywczych można przygotować równie dobre środki czyszczące. Sprzątanie kuchni będzie po prostu przyjemnością. Sprzątanie przy pomocy tych środków jest łatwe i skuteczne, co więcej, chroni meble przed zarysowaniem. Niektóre środki wręcz je konserwują.

Jak szybko wyczyścić tłuszcz i plamy z mebli kuchennych i innych przedmiotów?

Mieszanina oleju roślinnego i sody.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie mieszaniny. W tym celu należy wymieszać olej i sodę w równych proporcjach. Powstanie swego rodzaju papka, którą należy nałożyć na czyszczone powierzchnie. Przy średnich zabrudzeniach wystarczy cienka warstwa mieszaniny.

Nałożoną, należy pozostawić na miejscu a około pół godziny a następnie wytrzeć. W przypadku bardzo dużych zabrudzeń na elementach, które nie zostały wyczyszczone do końca, czynność należy powtórzyć.

Taką mieszaninę można stosować do każdej powierzchni. W przypadku powierzchni z drewna, mieszanina nie tylko czyści zabrudzone powierzchnie ale w dodatku konserwuje.

Olej pięknie wniknie w drewno, dzięki czemu jego powierzchnia zyska nowy wygląd. Warstwa konserwująca zamaskuje też drobne zadrapania, co więcej ochroni przed wnikaniem kurzu i brudu.

Kwasek cytrynowy z sodą.

Do niewielkiej miseczki należy wlać 1 łyżeczkę kwasku cytrynowego i wsypać dwie łyżeczki sody. Mieszaninę należy uzupełnić wodą, tak, by powstał gęsty kleik.

Przygotowany można nałożyć na powierzchnie, które chcemy wyczyścić, odczekać chwilkę a następnie wytrzeć. Brud zniknie błyskawicznie.

Mieszanina z octem.

Ta mieszanina sprawdzi się przede wszystkim przy czyszczeniu elementów plastikowych a także ceramicznych. Jak ją przygotować? Wystarczy wymieszać po pół szklanki wódki i octu jabłkowego.

Do tego trzeba dodać pół łyżeczki olejku pomarańczowego a także kilka kropel olejku eukaliptusowego. Przygotowaną mieszaninę wlewamy do butelki z rozpylaczem i spryskujemy czyszczone powierzchnie.

Po rozpyleniu trzeba odczekać około 15 minut, by preparat zaczął działać po czym czyszczone powierzchnie po prostu wytrzeć. Działa idealnie, czyści doskonale, co więcej pozostawia miły zapach.

Proszek do pieczenia.

Nie każdy wie, że proszek do pieczenia może być świetnym środkiem czyszczącym. Idealnie sprawdza się w usuwaniu tłustych plam. Jest też świetny przy czyszczeniu piekarnika czy kuchenki. Przygotowanie mieszaniny do czyszczenia jest banalnie łatwe – wystarczy zmieszać proszek do pieczenia z wodą, tworząc papkę.

Im trudniejsze zabrudzenia, tym więcej proszku do pieczenia należy użyć. Przy czyszczeniu piekarnika, gdzie zabrudzenia są bardzo duże, należy nałożyć grubą warstwę papki.

Przy mniej zabrudzonych powierzchniach, wystarczy warstwa cienka. Papkę na czyszczonych powierzchniach należy pozostawić na co najmniej pół godziny. W przypadku piekarnika, można pozostawić na nieco dłużej.

Po upływie tego czasu, czyszczone rzeczy można zmyć pod letnią wodą. Jeśli nie ma takiej możliwości, po prostu należy przetrzeć czyszczone elementy mokrą szmatką. Jeśli osad pozostanie, czynność trzeba powtórzyć.

Szare mydło.

Szare mydło można używać do różnych celów, również do czyszczenia zabrudzonych powierzchni. Idealnie sprawdza się przy czyszczeniu kamiennych blatów a także elementów drewnianych jak i plastikowych.

Czyszczenie jest banalnie proste. Mokrą gąbką wystarczy spienić mydło, po czym przetrzeć czyszczoną powierzchnię i odczekać z 15 minut. Po tym czasie mokrą szmatką wystarczy powierzchnię wytrzeć, następnie osuszyć.

Warto sprawdzić powyższe sposoby. Czyszczenie w ten sposób to niskie koszty i wysoka skuteczność prac.

Scroll to Top