Sprawniejsze pranie odzieży można osiągnąć nie tylko dzięki folii aluminiowej

Tylko dzięki praniu możemy zawsze nosić idealnie czyste ubrania. A co jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z planem? Nie tyle chodzi o proszek czy program prania, ile o to, że nie znasz trików i trików, które powinna znać każda dobra gospodyni domowa. Zobacz, co sprawi, że Twoje pranie będzie nie tylko łatwiejsze, ale i wydajniejsze.

 

 

Użyj folii

Pierwsza wskazówka opiera się na zastosowaniu folii aluminiowej. Weź kawałek i zwiń go w kulkę. Następnie wrzuć go do pralki razem z ubraniami. Chociaż nie pomoże to w usunięciu plam, pozbędzie się irytujących elektryczności statycznej, która powoduje, że brud przykleja się do ubrań.

Zrób kawę

Nie dlatego, że ją pijesz, ale dlatego, że wsypujesz ją do pralki. I wtedy będziesz prać czarne ubrania. Ten popularny na całym świecie napój pomoże zapobiec jego blaknięciu. Zaleca się dodanie jednej filiżanki podczas ostatniego płukania.

Zrób swoje torby

W pralce mogą zgubić się różne drobiazgi. Lub są delikatne rzeczy, które mogą zostać uszkodzone przez regularne pranie. Jak do tego dorosnąć? Również bardzo proste. Po prostu włóż te rzeczy do różnych toreb materiałowych. Będą bezpieczne, a także doskonale umyte. Albo je kupujesz, albo robisz. Możesz też użyć na przykład poszewki na poduszkę.

 

 

Dbaj o czystość pralki

Czy ubrania są niewyprane i śmierdzą? Powodem nie jest złe pranie, ale brud w pralce. Więc utrzymuj to w czystości. Pomocne mogą być zarówno zakupione preparaty, jak i soda oczyszczona, kwas cytrynowy i zwykły ocet.

Buty można również prać

Tak, nawet zwykłe trampki można wyprać, aby znów były idealne. Najlepsze są oczywiście tylko płócienne, bez sznurówek. Wybierz krótki i delikatny program, a po jego zakończeniu Twoje buty rekreacyjne znów będą dosłownie jak nowe.

Scroll to Top