Stare gazety również pomogą w czyszczeniu żelazka. Właściwa procedura jest ważna

Nie wiesz jak wyczyścić żelazko i uważasz, że najlepiej będzie je wyrzucić i kupić nowe? Zdecydowanie nie rób tego. Doradzimy Ci w sprawdzony sposób. Nagle powierzchnia do prasowania znów będzie jak nowa, zaprojektowana tak, aby idealnie wyprasować każdą odzież. A czego będziesz potrzebować?

 

 

Gazeta i sól

Jeden z bardzo prostych sposobów, który polega na użyciu gazet i soli. Ta kombinacja jest najlepszą praktyką podczas czyszczenia żelazka. Wystarczy posolić powierzchnię żelazka, poczekać chwilę, aż sól zadziała, a następnie przystąpić do czyszczenia zmiętą gazetą. Dla lepszego efektu zaleca się stosowanie tzw. soli gruboziarnistej, która dzięki swojej strukturze lepiej usunie wszelkie oparzenia.

Ocet

Służy nie tylko do gotowania i przyprawiania, ale nadaje się również do czyszczenia żelazka. Procedura jest bardzo prosta, wystarczy miękka szmatka zamoczona w odrobinie octu. Następnie przetrzesz powierzchnię żelazka i będziesz się tylko przyglądał, jak brud, także ten przypalony, znika. Jeśli nie masz klasycznego octu spirytusowego, możesz zamiennie użyć octu białego lub jabłkowego. Może jednak nie mieć takiej mocy.

Proszek do pieczenia

Trzecim pomocnikiem w czyszczeniu żelazka jest soda oczyszczona. Nie sam, bo trzeba go zmieszać z octem w proporcji 1:1 i następnie w tej samej proporcji dodać wodę destylowaną. Podgrzej otrzymaną mieszaninę, nałóż ją na miękką gąbkę i rozpocznij czyszczenie powierzchni żelazka. Ta metoda pokaże również, jak skuteczna jest. To połączenie mechanicznego czyszczenia i silnych składników aktywnych zawartych w sodzie oczyszczonej.

Metody można łączyć

Wyjątkowość tych metod polega na tym, że można je łączyć. Możesz także przygotować pastę z sody oczyszczonej, wody i soli lub możesz zmieszać sól z sodą oczyszczoną, a następnie wyczyścić chemicznie gazetą. Można też przygotować pastę z sody i octu lub spróbować innych kombinacji. Wszystkie te działania powinny sprawić, że Twoje żelazko będzie dosłownie jak nowe.

Zdjęcie: Pixabay

Scroll to Top