Szybki i łatwy Paryż-Brześć

Etapy przygotowania

  1. W rondelku zagotować 25 ml wody ze szczyptą soli, 10 g cukru i połową masła. Dodaj 150 g mąki na raz, a następnie mieszaj, aż ciasto będzie odstawać od brzegów. Dodawaj całe jajka po jednym na raz, mieszając pomiędzy każdym z nich.
  2. Rozgrzej piekarnik do temperatury 6 stopni Celsjusza (180°C). Za pomocą rękawa do wyciskania umieść 4 krążki ciasta o średnicy około 8 cm na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Posmarować żółtkiem i posypać płatkami migdałów. Piec w piekarniku przez 30 minut.
  3. W rondelku zagotować mleko z rozłupaną i wyskrobaną laską wanilii, a następnie pozostawić do zaparzenia na 10 minut. W misce ubić 3 żółtka z cukrem i pozostałą mąką. Skropić mlekiem i wlać z powrotem na patelnię. Pozostawić do zgęstnienia na małym ogniu przez około 3 do 4 minut.
  4. Dodać 50 g zimnego masła, mieszając. Chłodzić przez 1 godzinę. Pod koniec tego czasu wlać śmietanę do miski robota kuchennego, a następnie ubić i wymieszać z pozostałym masłem i pralinami. Przekroić krążki ciasta parzonego na pół, posmarować kremem pralinowym i podawać.

Paris-Brest facile et rapide

Składniki

4 jajka
4żółtka
200 g mąki
200g masła
80 g cukru
100 g pasty pralinowej
1 laska wanilii
25 cl mleka
40 g wiórków migdałowych
100 g cukru pudru
Kalorie = wysoka

 

Scroll to Top