Ta kobieta już nigdy nie wyrzuci kartonu po jajkach. Wymyśliła wyjątkowy sposób wykorzystania ich w ciekawy sposób. Teraz podzieli się nim z Tobą. Co robić i co to będzie? Dowiadywać się

Dziś jaja umieszczane są w specjalnych kartonach, które wytrzymają transport. W przeszłości wykorzystywały je na przykład zespoły muzyczne podczas prób ze względu na akustykę. Dziś stosuje się tu nowoczesne materiały, więc wydaje się, że kartony po jajkach nie będą miały żadnego konkretnego zastosowania. Ale to nie do końca prawda, bo kobieta z naszego artykułu ma ciekawy pomysł, co z nimi zrobić. Teraz postanowiła podzielić się swoim pomysłem. A to oznacza, że ​​nie będziesz już musiał wyrzucać kartonu.

Do czego można wykorzystać kartony po jajkach?

Większość z nas traktuje je po prostu jako praktyczną rzecz, która pomoże naprawdę chronić jaja. Prawda jest jednak taka, że ​​kartony po jajkach można wykorzystać dalej i na pewno nie trzeba ich wyrzucać. I jak można je wykorzystać? Można z nich stworzyć całkiem ciekawą dekorację. Nie tylko nie zapełniasz niepotrzebnie koszy, ale także za darmo ulepszasz swój dom dekoracją, która jest bardzo ładna.

Czego będziesz potrzebować? Najważniejsze jest jasne. I co dalej?

Nie musimy Ci przypominać, co będzie Ci potrzebne jako podstawowa rzecz. To są pudełka po jajkach. Wskazane jest wybieranie większych, mieszczących 30 jaj. Jednocześnie nie ma problemu z wykorzystaniem mniejszych, mieszczących 10 lub 6 jaj. Świetnie nadają się również do tego celu. Wskazane jest również, aby mieć pod ręką następujące konkretne przedmioty:

  • Gorąca woda
  • Gips
  • Plastikowe wiadro
  • Łowca fok
  • Farba akrylowa

Aby efekt był tak udany, jak powinien, dobrze jest mieć pod ręką pewne narzędzia, bez których nie można się obejść. Obejmuje to linijkę i marker, a także folię plastikową, ale także pędzel i szpatułkę. Choć liczba przedmiotów jest dość duża, są one dość powszechne i dostępne w rodzinnym domu. A kiedy zobaczysz wynik, będziesz zadowolony, że poszedłeś tą drogą.

Co zrobić najpierw? Wymieszaj karton z wodą

Jaki jest pierwszy krok, który należy wykonać? Kartony po jajkach należy najpierw rozerwać, a następnie wrzucić do wiadra. Następnie weź gorącą wodę i zalej całość. Na przykład prosto z czajnika. Niech wszystko tak odpocznie przez kilka godzin. Twoim celem jest, aby karton był dostatecznie zwilżony. Stanie się to za kilka godzin. Zalecamy ciągłe mieszanie, co zapewni, że woda rzeczywiście dotrze tam, gdzie powinna.

Rozpocznij dodawanie tynku i przygotuj gęstszą mieszankę

Po kilku godzinach można przystąpić do nakładania tynku. Tutaj dodajemy raczej mniej i cały czas mieszamy do uzyskania gęstszej konsystencji. Jeśli przesadzicie z tynkiem, nie ma co rozpaczać, bo wszystkiego można oczywiście uratować dodając więcej wody. Gdy będziesz zadowolony ze struktury i konsystencji mieszanki, możesz przejść dalej.

Zacznij robić cegły

Należy pamiętać, że gips może dość szybko stwardnieć, dlatego warto pomyśleć o tym, żeby nie zwlekać. Gdy wszystko będzie już gotowe, możesz powoli, ale pewnie zacząć tworzyć pojedyncze klocki. Nadaj im pożądany wygląd i jeśli zgromadzi się na nich nadmiar płynu, usuń go papierowymi ręcznikami. Następnie cegły należy pozostawić do stwardnienia i wyschnięcia. Powinno to zająć około 3-4 godzin. Po tym etapie pobieramy masę szpachlową, którą w razie potrzeby rozcieńczamy i nakładamy na każdą cegłę.

Następuje tylko samo zakończenie

Klocki z kartonów po jajkach powoli nabierają ciekawego finalnego kształtu. Po nałożeniu szczeliwa należy poczekać, aż każda cegła wyschnie. Dobrze jest suszyć je na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym miejscu przez co najmniej 12 godzin, gdy będą gotowe, można nadać im pożądany odcień koloru. Tutaj nie ma ograniczeń dla Twojej wyobraźni. Weź dowolną farbę akrylową i pomaluj cegły. Następnie pozwól im ponownie wyschnąć i gotowe. Znajdują się tu wyjątkowe dekoracje, powstałe głównie z odpadów.

Gdzie z nimi? To zależy od Ciebie

Sposób wykorzystania cegieł zależy od Ciebie. Oczywiste jest, że jedną z najpopularniejszych opcji jest boazeria ścian, a może boazeria drzwi lub innych przestrzeni w Twoim wnętrzu. Zobaczysz, że nadasz im znacznie ciekawszy charakter niż obecnie.

Scroll to Top