Taras z palet może rosnąć także w Twoim ogrodzie. Wystarczy trochę umiejętności i dobry pomysł

Taras paletowy to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz stworzyć miejsce do wypoczynku i spędzania wolnego czasu w swoim ogrodzie. Zabieg ten zachwyci zarówno prostotą, jak i wyjątkowością tego, co stworzysz, ale także tym, że nowy taras będzie Cię kosztować zaledwie kilka koron. Bez problemu możesz kupić dowolną ilość palet za darmo.

 

 

Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz

Planowanie jest kluczem. Jeśli ciekawi Cię, jak ciekawie może wyglądać taras paletowy, to przyjrzyj się, czego będziesz potrzebować. I to dla tarasu o wymiarach 4 x 6 metrów. Do tego potrzebne będzie łącznie 30 palet o wymiarach 100 x 120 centymetrów na podłogę, ścianę i stół oraz 12 palet o wymiarach 120 x 80 centymetrów, z których zrobisz siedzisko.

Stwórz fundament

Zastanów się, gdzie będzie zlokalizowany taras paletowy i przygotuj wszystko tutaj. Spróbuj wyrównać i wyregulować teren, na którym następnie ułożysz odpowiadający wymiarom plastik, czyli plandekę o wymiarach 6 x 4 metry.

Zacznij od podłogi i ścian

Potem możesz zabrać się do pracy. Podstawą powinna być podłoga, która zakryje całą plandekę. Poszczególne ściany tarasu również muszą urosnąć. Jak widać na zdjęciu. Do mocowania można używać gwoździ, wkrętów do drewna i innych elementów złącznych. Można jednak także pomóc sobie różnymi tyczkami, kortami i innymi pomocnikami.

Kontynuuj z meblami

Gdy fundamenty są już gotowe, taras paletowy należy również uzupełnić meblami. I znowu z tych drewnianych elementów. Zasadniczo wystarczy położyć trzy palety jedna na drugiej i gotowe siedzisko, zupełnie jak stół.

Popraw zarówno komfort, jak i wygląd

Jak konkretnie? To też nie jest nic skomplikowanego. Możesz pracować nad komfortem, używając różnych poduszek i podobnych tkanin z pianką. Z kolei wygląd podtrzymasz stosując elementy w różnej kolorystyce, które idealnie komponują się z białą bazą Twojego tarasu. Możesz zainspirować się kolorami lub skorzystać z innych kolorów.

Scroll to Top