Aller au contenu
Accueil » Tato zázračná rostlinka je hotovým pokladem ! Pokud ji máte doma, určitě si ji namnožte, toto jsou její blahodárné účinky….

Tato zázračná rostlinka je hotovým pokladem ! Pokud ji máte doma, určitě si ji namnožte, toto jsou její blahodárné účinky….

    Tato opravdu zázračná rostlinka je dostupná i v lékárnách. Léčí  popáleniny, obezita, astma, akné, diabetes a mnoho dalších.

    Už Egypťané si to všimli – rostlina, která obsahuje až 95% vody měla tolik blahodárných účinků, že jejich kresbami zdobily hrobky faraonů. Možná už tušíte, možná ne – řeč je o Aloe Vera! Mnozí z nás pěstují tuto krásnou sukulenty rostlinu doma, aniž věděli že mají v květináči hotovou lékárna.


    Aloe Vera je vhodná pro zdravý životní styl, domácí léčbu, výrobu produktů pro krásu a zdraví a také pro lákavé recepty, které uzdravují a udivují svými účinky. Pro domácí spotřebu můžete Aloe Vera pěstovat v květináči. Nejen že budete mít krásnou dekorativní rostlinu, ale tuto „první pomoc“ budete mít vždy po 

    účinky

    1. Slupka listů obsahuje latex , který má hořkou chuť. Při kontaktu s pokožkou může působit dráždivě a nedoporučuje se ani na normální vnitřní používání. Kdysi se slupka aplikovala jako projímadlo, ale protože může způsobovat silné křeče v trávicím traktu, od jeho laického užívání se ustoupilo.

    2. Druhá složka listů je důležitější, průzračná gelová tekutina , ve které jsou právě ty nejcennější látky – aminokyseliny, minerály a vitamíny.

    Aloe Vera je univerzální. Je vhodná při problémech s lupénkou nebo při problémech onkologických pacientů , při astmatu nebo různých alergiích , při popáleninách , různých virových onemocněních , také například při skleróze multiplex . Je to opravdu zázračná rostlina, která je hodná našeho obdivu. Prokázané účinky této rostliny můžeme rozdělit na vnější a vnitřní.

    Jak Aloe Vera pomáhá?

    lupénka, atopická dermatitida, ekzémy, lepší hojení, snížení podráždění a svědění
    urychluje hojení popálenin a poranění
    snižuje bolesti svalů, kloubů a otok
    posiluje drobné cévky a zamezuje jejich praskání
    ničí bakterie a plísně
    při slunění chrání pokožku před slunečním zářením
    po slunění zklidňuje podrážděnou nebo spálenou pleť
    po štípnutí hmyzem na potlačení svědění a otoku
    má protizánětlivé účinky.

    Jak pěstovat Aloe Vera doma?

    1. Vyberte si správný truhlík či květináč

    Aloe je rostlina, která má tlusté listy a krátké kořeny čili s růstem rostliny budete pravděpodobně muset vyměnit nádobu do které jste ji zasadili. V tabulce níže uvádíme ověřených prodejců truhlíků či květináčů za výhodné ceny.

    2. Aloa pravá potřebuje především teplo a sluneční záření.

    Rostlina potřebuje 8 až 11 hodin slunečního záření a nejvíce se jí daří při teple. To však neznamená, že si nemůžete Aloe Vera vypěstovat i na Slovensku a dokonce v bytě. Jediné, co potřebujete udělat je přesunout rostlinu v tom správném období do tepla. Aloe trpí už při teplotě -4 ° C.

    TIP: Nechte rostlinu blízko okna i během zimy 3. Zasaďte rostlinu do suché zeminy a použijte vhodný substrát.

    Aloe Vera roste v suchých a často extrémních podmínkách. Příliš mnoho vlhké půdy ji může zničit, proto dbejte na to aby byla půda dobře odvodněná. Vhodný je stejný druh půdy jaký se používá pro pěstování kaktusů. Ujistěte se také, že květináč má otvor na odtékání vody. Na základě podmínek v nichž rostlinka roste je vhodným substrátem například tento na kaktusy.

    TIP: Abyste předešli odpařování vody můžete okolí rostliny posypat kamínky. 4. Rostlinu po zasazení nepolévejte.

    Mohlo se totiž stát, že jste během sázení mírně poškodily kořínky a zalévání takových kořínků by mohlo vést k poškození celé rostliny. Dopřejte rostlině 2-3 dny odpočinek a pak zlehka začněte zalévat. Aloa Pravá obsahuje ve svých listech množství vody čili se nemusíte ničeho bát.

    Péče o Aloe Vera po zasazení

    Aloe nepotřebuje tolik vláhy, nepolévejte rostlinu dokud nebude zem suchá do hloubky minimálně 7,5 cm.
    Aloa během zimy odpočívá proto ji v zimním období zalévejte pouze 2-3 x měsíčně (s výjimkou pokud máte rostlinu v teplé místnosti)
    Hnojit stačí jednou ročně nebo vůbec, rostlina nepotřebuje hnojení.
    Pravidelně zbavujte hlínu v okolí rostliny od plevele.
    Pokud rostlince upadají listy potřebuje více slunečního světla.
    Pokud začnout hnědnout listy,tak přesuňte rostlinu do temnějšího prostředí.
    Pokud jsou listy pokroucené rostlinka potřebuje více vody.
    Pokud listy zežloutnou okamžitě přestaňte rostlinu zalévat.

    Byl tento článek užitečný? Sdílejte ho se svou rodinou a přáteli!