Te produkty są bogate w magnez. Ktokolwiek je zje, będzie zdrowy jak ryba. Rozwiązuje problemy psychiczne, fizyczne i wiele innych. Jakie produkty włączyć do swojego menu? Oto nasze 15 wskazówek!

Magnez jest bardzo ważną substancją dla organizmu człowieka, która może optymalizować wszystkie procesy biologiczne, a także dbać o nasze zdrowie. To wyraźnie pokazuje, że bez magnezu nie możemy się obejść. Możemy uzupełniać go różnymi suplementami diety, jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Lepsza jest forma naturalna, bezpośrednio z pożywienia. Jakie są najlepsze? Sprawdź 15 naszych sprawdzonych porad.

Co potrafi magnez?

Zanim przyjrzymy się poszczególnym pokarmom, warto zastanowić się, jakie działanie magnez może zdziałać w naszym organizmie. Może na przykład dostarczyć organizmowi wystarczającej ilości energii, podobnie jak może mieć korzystny wpływ na naczynia krwionośne. Ma pozytywny wpływ na włókna nerwowe, a także na wszystkie rodzaje mięśni w organizmie. Może mieć wpływ na zdrowie i siłę zarówno kości, jak i oczywiście zębów. Według najnowszych odkryć może także regulować poziom cukru we krwi.

Jeśli natomiast nie ma wystarczającej ilości magnezu, mogą wystąpić poważne komplikacje zdrowotne. Dotyczy to na przykład bólów głowy przechodzących w migrenę. Ryzyko stanowią również problemy psychiczne, takie jak stany lękowe i depresja. Nie można zapominać o możliwych problemach z sercem, w tym o zatrzymaniu krążenia. Dodajmy do tego wszystkiego ogólnie rzecz biorąc, że organizm może nie funkcjonować tak jak powinien.

Ile magnezu należy przyjmować?

Już wiesz, że jego znaczenie w naszym organizmie jest znacznie większe, niż wielu osobom się wydaje. Wiąże się z tym pytanie, ile magnezu należy przyjmować, aby nasz organizm dobrze funkcjonował. Trzeba przyznać, że podane szacunki mogą się zmieniać ze względu na płeć, wiek, stan zdrowia czy tryb życia danej osoby. Obecnie podaje się, że zalecana dzienna dawka to około 300-400 mg magnezu dziennie. Jest to również powiązane ze statystykami, które mówią, że obecnie ludzie przyjmują tylko 150-250 mg dziennie, a to całkiem sporo. Warto zatem dostosować jadłospis tak, aby dana osoba miała wystarczającą ilość magnezu.

Jakie pokarmy są ważne dla spożycia magnezu?

Idealnym wyborem są zdecydowanie warzywa, które zawierają go w nadmiarze. A ponieważ jest to gatunek naprawdę różnorodny, z łatwością można go włączyć do każdego menu. Zebraliśmy w sumie 15 poszczególnych gatunków najbogatszych w magnez. To dzięki nim dostarczasz organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje. I nawet będziesz się tym cieszyć. Dominują sałatki, ale nie są one jedynym źródłem. Patrzeć na:

  • Chard
  • kapusta pekińska
  • Sałatka rzymska
  • kapusta włoska
  • szpinak
  • Biała kapusta
  • brokuły
  • Kapusta
  • Burak
  • Rzepa

Jednak nie tylko warzywa mogą oferować wysoką zawartość tej substancji. Wspomnieliśmy, że od razu pokażemy Wam 15 potraw, więc niektórych jeszcze brakuje. O czym to jest? Tutaj wybór jest jeszcze bardziej zróżnicowany, co po raz kolejny oznacza, że ​​można w ciekawy sposób rozbudować swoje menu. Nasze najważniejsze wskazówki obejmują:

Awokado

Popularne jedzenie, które jest już dość łatwe do znalezienia. Jedno awokado może dostarczyć organizmowi niecałe 60 mg magnezu, co jak na tak niewielki plon jest dość interesującą dawką. Ponadto zawiera także szereg innych substancji.

Ryba

Tych też nie unikaj. Konkretnie łosoś lub makrela. Pod tym względem są zdecydowanie najlepszym wyborem. Jedna porcja takiej ryby może dostarczyć nawet około 60 mg ważnego magnezu.

Cukinia

ostatnio bardzo popularne warzywo. Uprawiając ją w ogrodzie, masz pewność wysokiej zawartości wszystkich dobroczynnych substancji. W tym magnez. Jeśli zjesz całą cukinię, otrzymasz około 50 mg magnezu.

Owoc

Nie wszystkie, ale wśród tych najlepszych koniecznie trzeba wymienić maliny i truskawki, czy też papaję czy melona kantalupa. Tutaj również zawartość, która może wahać się w granicach 30-60 mg na porcję, robi wrażenie. To znaczy na jeden kawałek owocu.

Orzechy

Zażywaj je, a bardzo dobrze uzupełnisz magnez. Najlepiej jeść orzechy nerkowca, ale także orzechy brazylijskie czy migdały. Trzeba przyznać, że 50 gramów takich orzechów może dostarczyć aż 150 mg magnezu. A to już bardzo ciekawa dawka.

Scroll to Top