Ten eliksir długowieczności przedłuży Twoje życie, korzystnie wpływając na nerki, wątrobę i żołądek. Będziesz zaskoczony, co zawiera i jak łatwo jest go przygotować

Szukasz przepisu na długowieczność? Może istnieć jeden taki. I nie jest to kojarzone z żadną chemią, wręcz przeciwnie, kojarzy się z czymś, co pochodzi z natury. Cudem zarówno dla długowieczności, jak i zdrowia jest syrop z mniszka lekarskiego. Prawdopodobnie znasz te rośliny tylko jako ładne kwiaty. Faktem jest, że mogą pomóc. A klasyczny miód mniszkowy to nie jedyne, co z nimi kojarzone. Zobacz jak przygotować taki syrop.

Czego będziesz potrzebować?

Nie jest to skomplikowane i można powiedzieć, że procedura jest bardzo podobna do tej, jaką przygotowuje się w przypadku miodu mniszkowego. To znaczy, jeśli chodzi o listę poszczególnych surowców. Jeśli na nie spojrzymy, będziemy potrzebować:

  • 250 sztuk kwiatów mniszka lekarskiego
  • 2 duże cytryny
  • 1,5 wody
  • 1 kilogram cukru trzcinowego

Ważne jest również, aby same kwiaty były dobrej jakości. Najlepiej zbierać np. na łące na łonie natury, a nie w parku w środku miasta, gdzie istnieje ryzyko, że zostaną zanieczyszczone i zakurzone. Wskazane jest również, aby kwiaty po zebraniu rozłożyć i pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny.

Przeczytaj także: Zachwyć swoich bliskich smaczną i zdrową zupą kluskową. Możesz być pewien, że nikt nigdy nie jadł lepiej. Wystarczy kilka składników i dość prosty proces gotowania. Zobacz jak to zrobić

Przygotuj się na zapasy

Trzeba powiedzieć, że mlecze nie rosną przez cały rok, a jedynie dosłownie kilka tygodni w roku. Dlatego przygotujcie się na ten czas i zaopatrzcie się w ten cudowny syrop. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że posłuży Ci przez cały rok. Zarówno dlatego, że pomoże Ci utrzymać dobrą formę, jak i dlatego, że będzie w 100% świetnie smakować.

Jak przygotować?

Czy masz to, czego potrzeba? Jeśli tak, jedyne, co musisz zrobić, to się przygotować. I jak już wspomnieliśmy, jest to bardzo proste. Po prostu włóż wszystko do szklanego pojemnika. To znaczy kwiaty mniszka lekarskiego, następnie cytryny pokrojone w kółka, potem także cukier i całość zalać wodą. Lekko wymieszaj kilka razy i pozwól mu zaparzyć. Idealny czas na ługowanie to 24 godziny. Potem czas na odcedzenie, najpierw przecedź przez sitko, a potem użyj szmatki.

Następnie możesz wybrać jeden z dwóch wariantów zabiegu. Jeśli szukasz zdrowszej opcji, po prostu przechowuj syrop w chłodnym, ciemnym miejscu. Będzie rzadsze, ale będzie bardziej korzystne. Jeśli chcemy uzyskać konsystencję klasycznego sztyftu, należy podgrzać masę cały czas mieszając. Dzięki temu zgęstnieje i możesz przerwać całe gotowanie w momencie, gdy będziesz w pełni usatysfakcjonowany konsystencją.

Jak używać?

Ponieważ jest to syrop, można go jeść ot tak, po łyżeczce dziennie. Ale możesz go również użyć jako słodzika. Może być podstawą różnych smacznych domowych lemoniad, ale może też stać się dobrą bazą np. do herbatek na rozgrzewkę.

Jakie są główne efekty?

Wiesz już, jak się przygotować. A teraz spójrzmy, jakie są konkretne skutki. Na pewno będziesz zaskoczony, jak wiele ich jest. Zacznijmy od tego, że może pomóc przy chorobach oskrzeli, a także przy kaszlu. Syrop pomaga również wątrobie pracować i lepiej się regenerować. Nie można jednak zapomnieć o jego ogólnej funkcji czyszczącej. Dotyczy to głównie obszaru jelit, tak samo jak dotyczy to również wspomnianej wątroby czy żołądka. Zadowalający będzie także wpływ na pracę nerek i układu moczowego jako takiego. Tutaj także jest sporo pozytywów.

Ale wciąż nie skończyliśmy z tą listą. Nie można też zapominać, że pomaga przy reumatyzmie, czy też skutecznie pomaga przy zmęczeniu. Może być również dobrym pomocnikiem w przypadku drobnych alergii lub gdy obrzęk pojawi się w dowolnym miejscu na ciele. Dobrze wpływa również na ogólne obniżenie ciśnienia krwi, a także może dobrze rozrzedzać krew. Wszystko więc jednoznacznie wskazuje na to, że jest to bardzo dobry pomocnik w codziennym życiu każdego człowieka.

Scroll to Top