To, co ktoś był w stanie zrobić zwierzęciu, zirytowało nawet znanego aktora. Mówił dość bezkrytycznie o ludziach, którzy dokonali tego straszliwego czynu. Co się stało i jak zareagowała sławna osoba? Nic dla osób o słabym sercu!

Być może natrafiłeś na obrzydliwe, wirusowe wideo, w którym dwóch mężczyzn sadystycznie odcina płetwę rekinowi i naśmiewa się z jego cierpienia. Sprawcy przemocy odkryli, że ich okrutna rozrywka nie opłaciła się. Nie tylko stali się celem ostrej krytyki, ale także stracili pracę w rybołówstwie.

Okrutna zabawa okrutnych ludzi

Rybacy Halldór Gústaf i Gunnar Þór wiedzieli, jak dobrze bawić się w swojej pracy – i chcieli, aby bawił się z nimi cały świat. Ich wideo obiegło świat w błyskawicznym tempie. Pokazuje, jak biedny rekin:

  • odcięli płetwę
  • zostawiają go, aby cierpiał w morzu

i rozkoszuje się jego bólem

Do zdarzenia doszło na wybrzeżu Grenlandii. Na szczęście grenlandzcy pracodawcy mieli na tyle zdrowego rozsądku, że natychmiast rozwiązali umowy o pracę obu mężczyznom. Tak czy inaczej, zdaniem wielu osób, nie jest to wystarczająca kara – maltretowany rekin to jeden z gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.

https://www.instagram.com/p/ByNuQW5g8BK/

Żadnego postępowania karnego nie będzie!

Wydaje się jednak, że mężczyźni unikną większej kary – prawo ochronne nie dotyczy dzikich gatunków ryb. Poinformował o tym prawnik Árni Stefán Árnasson na stronie internetowej RUV. Tam wyjaśnia sytuację:

„Jeśli do ich czynu nie ma zastosowania żadne prawo, nie mogą zostać ukarani. To skomplikowana sprawa, ponieważ w momencie tworzenia tych przepisów nie obejmowały one niektórych gatunków zwierząt, w tym dzikich ryb”.

Jasona Momoa to nie obchodzi

Niewielu, którzy widzieli przerażające wideo, nie oparło się potępieniu dwóch bezwzględnych rybaków. Wśród nich jest Jason Momoa, którego być może znacie z ról charyzmatycznych mężczyzn, takich jak Aquamen czy silnego Khal Drogo, pierwszego męża Daenerys z serialu fantasy Gra o Tron.

Swoje oburzenie z powodu takiego zachowania wyraził na swoim koncie na Instagramie @pridefgypsies. Sprytnie poinstruował swoich fanów, aby udostępniali wideo dalej, aby mężczyźni mogli szybciej zostać złapani, a także aby stali się celem słusznego oburzenia większej liczby osób.

Jego drugi post był naprawdę wymowny. Nie tylko ujawnił tożsamość sprawców, ale także napisał, że nigdy w życiu nie widział czegoś bardziej okrutnego. Wierzy, że zło wyrządzone przez ludzi musi zostać im zwrócone.

Czy zgadzasz się z Jasonem Momoa?

Scroll to Top