To idealny trik, dzięki któremu w kilka minut zrobisz faszerowane liście kapusty! Dziękuję temu, kto wpadł na ten doskonały pomysł!

Przygotowanie kapusty może być nieco żmudne, zwłaszcza jeśli przygotowujemy ją w klasyczny sposób, czyli gotujemy w osolonej wodzie. Jeśli jednak się spieszysz i chcesz szybko je ugotować, wypróbuj ten prosty trik.

Kapusta bez gotowania

Ważny jest także rodzaj kapusty. Staraj się wybierać młodą kapustę, która ma jeszcze cieńsze liście. Zwykle są już duże, ale nie jest to warunek. Usuń górne liście z kapusty, umyj ją i odetnij twardą łodygę. Przy wadze 1,5-2 kg wystarczy włączyć kuchenkę mikrofalową o mocy 900 watów i pozostawić na około 12 minut.

[hana-code-insert name=’google’ /]Po tym czasie kapusta powinna być miękka, a liście dać się łatwo oddzielić. Teraz z łatwością napełnisz je ulubionym nadzieniem i pieczesz, kroisz i dusisz, aż będą słodkie, a kapusta będzie gotowa o połowę krócej niż w przypadku duszenia na surowo.

Można łatwo sprawdzić, czy kapusta jest wystarczająco miękka, delikatnie szturchając palcem liście. Jeśli są miękkie i giętkie, można bez problemu wyjąć kapustę. Jeśli kapusta jest nadal twarda, wydłuż czas podgrzewania w kuchence mikrofalowej.

Czy spróbujesz? Z pewnością tak!

Scroll to Top