To najpiękniejsze sukulenty doniczkowe, jakie kiedykolwiek widziałam! Nie wymagają dodatkowej opieki, dlatego chcę mieć je wszystkie w domu!

Sukulenty to wdzięczna roślina, bo nie niszczeje, nie wysycha, trudno je przelać, a przez cały rok są pięknie zielone i ciekawe. Jest ich niezliczona ilość, więc możesz wybrać te najpiękniejsze dla swoich oczu. Jak by to było, gdyby stół nie był przez cały rok udekorowany świeżą zielenią?

[hana-code-insert name=’google’ /]Sukulenty są odporne na zimno i lubią wodę. Gromadzą wilgoć w tkaninach i liściach, które dzięki wystarczającej ilości wody są pięknie nabrzmiałe i bogate. Obecnie znamy około 15 000 gatunków sukulentów! Te maleńkie zielone bojowniki o życie w krajach tropikalnych, gdzie na wolności mogłyby rozwijać się tylko kaktusy, aktywnie oczyszczają powietrze i dostarczają tlen do domów cierpiących z powodu upału. Nie wymagają uwagi, szczególnej pielęgnacji, wystarczy ładny wygląd i odrobina podlewania. A w zamian pozwalają ci robić z nimi, co chcesz. Na przykład to też.

Sukulenty w muszlach

Najpiękniejszą naturalną doniczką na sukulenty są właśnie muszle. Wyróżnia się w nich nadmorski charakter i wyróżniają się jako królowe wszystkich roślin. Natury nie da się oszukać, a gdy połączyć dwa zjawiska powstałe bez ingerencji człowieka, nie może wyglądać inaczej niż pięknie.

Prawdopodobnie najbardziej docenisz sukulenty na obszarach przybrzeżnych. Tutaj żywe kwiaty cięte żyją naprawdę krótko, dlatego właściciele sklepów i domów prywatnych nie starają się o niemożliwe. Wolą korzystać z tego, co oferuje natura i pozwolić kwiatom rosnąć w ziemi, gdzie przetrwają przynajmniej trochę dłużej.

[hana-code-insert name=’google’ /]Sukulenty na stałe zadomowiły się we wszystkich ciepłych krajach, do których powoli docieramy. Mimo że znajdujemy się w Europie Środkowej, pogoda mówi nam, że strefy temperatur się zmieniają, więc prędzej czy później nasz klimat, szczególnie latem, stanie się tropikalny. Cóż, wtedy w domach i mieszkaniach nie będzie żadnej rośliny innej niż sukulent.

Ta odmiana udowadnia, że ​​sukulenty są nie tylko zielone. Ponadto może całkowicie zastąpić kwiaty, ponieważ jeśli sukulent ma wystarczającą ilość światła i nie jest w przeciągu, to również nie raz wytworzy piękne i kolorowe kwiaty.

Sukulenty są hitem już od kilku lat, jednak najchętniej wybierają je miłośniczki nowoczesnych wnętrz lub kobiety, które nie są wielkimi hodowcami.

[hana-code-insert name=’google’ /]Sukulenty mogą ożywić każde pomieszczenie. Emanują świeżością, świeżością i nutą lata.

Jeśli nie wiesz co posadzić w łupinie, spróbuj zacząć od uprawianego aloesu. Jeśli w doniczce aloesu znajdziesz mały pęd, ostrożnie go oddziel i przeszczep do łupiny. Zobaczysz, jak szybko się zakorzeni i urośnie do wspaniałych rozmiarów.

Jeśli uda Ci się utrzymać aloes przy życiu, nie będzie problemu z innymi sukulentami.

W przypadku większych roślin w większych muszlach możesz także poeksperymentować z kamykami lub mniejszymi muszlami. Wiele muszli pokrywa również górę piaskiem, aby wrażenie było bardziej autentyczne.

[hana-code-insert name=’Dole’ /]Sukulenty w muszli zaczną się rozmnażać, gdy pewnego ranka obudzisz się i zobaczysz tak szczęśliwy widok.

Czy lubisz to? Można je także sadzić w domu. Wystarczy, że z najbliższego urlopu nad morzem przywieziesz muszlę z wystarczającą głębokością, aby ukorzenić roślinę. Na szczęście nie potrzeba wiele, więc cudowna dekoracja śródziemnomorska może upiększyć również Twoje stoły.

Scroll to Top