To pieczone mięso i ser można przygotować z zaledwie kilku składników i na jednej blasze do pieczenia. Oprócz prostoty zachwyci Cię smak, który pokochasz. świetny wybór na szybki obiad

Masz ochotę na tzw. ciepły obiad, ale nie chcesz przygotowywać swoich ulubionych specjałów w skomplikowany sposób? W takim razie wypróbuj nasz przepis na pieczone mięso i ser. Wyjątkowość polega na tym, że jest gotowy bardzo szybko, do jego przygotowania wystarczy jedna blacha do pieczenia, a będziesz cieszyć się nim jak nigdy dotąd. Że nie wierzysz, że byłoby to możliwe? Wypróbuj nasz przepis, a jesteśmy pewni, że sam go potwierdzisz.

Jakie składniki będą Ci potrzebne?

Jak już wspomnieliśmy, nie są one wcale drogie i w większości przypadków można je znaleźć w domu. Nawet mając tak niewiele, będziesz oblizywać usta, gdy spróbujesz tego pieczonego mięsa i sera. Aby uzyskać doskonały efekt, przygotuj:

  • 500 g mięsa mielonego
  • 300 g ziemniaków
  • 200 g cebuli
  • 150 g sera
  • 4 jajka
  • 50 g majonezu
  • Sól i pieprz

Najpierw przygotuj główne nadzienie

Co zawiera? To przede wszystkim ziemniaki obrane i starte na drobnej tarce. Następnie miesza się z nimi również cebulę i majonez. Dzięki temu powstanie masa, która będzie dobrze dozowana i która przede wszystkim sprawi, że pieczone mięso mielone będzie smakowało naprawdę doskonale.

Teraz przygotuj samo mięso

Zabieramy się za przygotowanie mięsa. To też nie jest skomplikowana sprawa. Dokładnie odwrotnie. Do mięsa mielonego dodać jajka, sól i pieprz i wszystko dokładnie wymieszać, aby mięso miało odpowiednią konsystencję i było doskonale przyprawione. Kiedy już to zrobisz, będziesz mieć obie rzeczy gotowe i możesz rozpocząć samą finalizację.

Uzupełnij paszteciki mięsne

Z mięsa mielonego zacznij robić kotlety, które układasz na blasze do pieczenia, na której najpierw kładziesz papier do pieczenia. Gdy całe mięso będzie już przetworzone i umieszczone na swoim miejscu, możesz ułożyć resztę składników na pasztecikach. Najpierw nadzienie ziemniaczane, które kładziesz na środku. Następnie posyp każdy kotlet odrobiną startego sera. W tym momencie wszystko jest gotowe i gotowe do pieczenia.

W piekarniku na 30 minut

Nie musisz już więcej pracować, ponieważ Twój piekarnik poradzi sobie z tym, czego potrzebujesz. Ustaw na nim temperaturę na 180 stopni Celsjusza i włóż do niego blachę do pieczenia. Czas pieczenia wynosi około 30 minut. Mięso powinno być gotowe, a ser dobrze roztopiony i lekko zarumieniony. Następnie wyjmij i możesz od razu podawać. Samodzielnie, a może z ciastami.

Scroll to Top