To trzeba zobaczyć! Ten genialny pies nigdy się nie nudzi! Kiedy znudzi mu się klasyczna rozrywka, wymyśla nową. I angażują w to wszystkich sąsiadów. Na co dzień cieszysz się zachowaniem tego bardzo inteligentnego psa. Dlaczego?

Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ale czasami zdarza się, że dana osoba nie jest najlepszym przyjacielem swojego futrzanego czworonożnego zwierzaka. Na przykład tej genialnej rasy border collie często ogarniała tęsknota za wspólną zabawą, więc ją wymyśliła – a wszyscy, którzy przechodzili obok, bawili się z nią.

Ten, kto gra, nie złości się

Bohaterką naszej opowieści jest pomysłowa border collie Sue, która lubi się bawić i nie lubi się nudzić. Sue to pies, który woli spędzać dzień na świeżym powietrzu w ogrodzie. Sue jest mądra, miła, a przede wszystkim bardzo dobrze wyszkolona – dlatego nigdy nie uciekła z pięknego ogrodu należącego do jej pana i nie wybiegła na ulicę. Dzieje się tak pomimo tego, że ogród jest częściowo nieogrodzony.

Ale mimo to dzieje się jedna dziwna rzecz – border collie Sue zawsze bierze swoją ulubioną piłkę i rzuca ją przez płot, którego nie może dosięgnąć!

Czy nie wydaje ci się to bardzo sprytne? Ale jest odwrotnie. Zawsze znajdzie się chętna sąsiadka lub przechodzień, który chętnie rzuci jej piłkę. W ten sposób Sue wymyśliła, jak zachęcić wszystkich do zabawy z nią – a nie tylko szefa, który nie zawsze ma czas.

Sąsiedzi znają już grę w inteligentną kobietę i wielu już nie może się doczekać, aby obejść płot i móc uszczęśliwić inteligentną kobietę i dołączyć do niej w grze.

Border collie dla każdej rodziny

Border collie od dawna jest jedną z najpopularniejszych ras psów. Ludzie lubią to kupować, ponieważ:

  • to bardzo inteligentna rasa psów
  • można łatwo wytrenować
  • jest bezkonfliktowy
  • jest psem aktywnym

Z drugiej strony dla niektórych właścicieli jest to pies wymagający zbyt dużej aktywności i energii. Ale jak widać w przypadku samicy Sue, te psy nie stanowią problemu.

Border collie również nie za bardzo nadaje się na psa stróżującego – jego charakter jest zwykle na tyle niekonfrontacyjny, że bardziej prawdopodobne jest, że zaprzyjaźni się z potencjalnym przestępcą, niż będzie chronił twoją własność. Możesz od niej szkolić strażników, ale zajmie to dużo czasu i cierpliwości.

Jakiego psa masz w domu?

Scroll to Top