Aller au contenu
Accueil » TOP 3 recepty na nejlepší slané rolády.Na slavnostním stole jsou nepostradatelné. Základem každé z nich je tvrdý sýr a už stačí si vybrat ze tří nádivek dle chuti !

TOP 3 recepty na nejlepší slané rolády.Na slavnostním stole jsou nepostradatelné. Základem každé z nich je tvrdý sýr a už stačí si vybrat ze tří nádivek dle chuti !

  Rolády jsou na slavnostním stole doslova nepostradatelné, ať už připravíte slanou nebo sladkou verzi. Vypadají na pohled přímo úchvatně a pokud máte dobrý recept, tak i výborně chutnají. Dnes vám nabízím 3 skvělé recepty na slané rolády podle postupu z youtube.

  Jako základ všech tří receptů si připravíme tvrdý sýr. Celý hranol sýra si vložíme do mikrotenového sáčku (v případě, že budeme připravovat všechny 3 rolády, připravíme si 3 sáčky se stejným množstvím sýra).

  postup:

  Sáčky se sýrem vložíme do hrnce s vroucí vodou a necháme je ponořené asi 20 – 25 minut, dokud se sýr zcela nerozpustí. Mezitím si připravíme nádivky.

  Recept č. 1 – Roláda s krabí nádivkou

  potřebujeme:

  250 – 300 g tvrdého sýra

  200 g krabích tyčinek

  3 vejce (uvařená natvrdo)

  100 g másla

  2 stroužky česneku

  150 – 200 g majonézy

  salátové listy

  sůl, bílý pepř podle chuti

  postup:

  Do velké mísy si nastrouháme krabí tyčinky i vaječné bílky. Přidáme prolisovaný česnek, majonézu, sůl a pepř. Dobře promícháme. V samostatné misce utřeme nastrouhané žloutky se smetanou na homogenní hmotu.

  Roztátý sýr si rozválíme na tenký obdélník a uprostřed přestřihnout mikrotenové sáček. Navrch rovnoměrně navrstvíme a rozetřeme žloutkovou hmotu, na kterou naskládáme vedle sebe salátové listy (tvrdou část listů odstraníme a ukládáme jen měkký list).

  Na listy naneseme krabí náplň a také rovnoměrně rozetřeme. Pak pomocí sáčku vše natěsno srolujeme. Zabalíme do sáčku a odložíme do chladničky.

  Recept č. 2 – Roláda plněná sýrovou nádivkou s natí a červenou paprikou

  potřebujeme:

  250 – 300 g tvrdého sýra

  100 – 150 g smetanového sýra

  3 druhy zelené natě – kopr, petržel, koriandr

  zelenou cibulku

  1 sladkou červenou papriku (kapii)

  3 stroužky česneku

  majonézu

  sůl, pepř podle chuti

  postup:

  Do misky si smícháme strouhaný sýr s měkkým sýrem, prolisovaným česnekem, majonézou, solí a pepřem podle chuti. Sladkou červenou papriku si nakrájíme na proužky o tloušťce asi 1 cm. Nasekáme všechny 3 druhy natě, i mladou cibulku.

  Roztavený sýr si znovu rozválíme na tenký obdélník a prostřihem mikrotenové sáček. Navrstvíme sýrovou náplň s česnekem, kterou rozetřeme po celé ploše.

  Na ni naskládáme vedle sebe proužky červené papriky (skončete asi 10 cm od okraje). Nyní následuje vrstva nasekané natě. Tu jemně zatlačíme a opět srolujeme a odložíme do chladničky.

  Recept č. 3 – Roláda se šunkovou nádivkou

  potřebujeme:

  250 – 300 g tvrdého sýra

  250 – 300 g šunky

  100 g smetanového sýra

  majonézu

  2 čerstvé salátové okurky

  1 – 2 PL strouhaného křenu

  hrst oliv

  sůl dle chuti

  postup:

  Smetanový sýr smícháme v samostatné misce s trochou majonézy, přidáme na jemno nastrouhaný křen a osolíme. Okurku si omyjeme a nakrájíme (můžeme pomocí škrabky na zeleninu) na tenké plátky.

  I v tomto receptu si rozválíme roztátý sýr na tenký obdélník a prostřihem mikrotenové sáček. Naneseme sýrovou hmotu s křenem a natěsno obložíme plátky salátové okurky. Stejně jako v druhém případě ukládáme okurky jen do chvíle, dokud nám nezbývá asi 10 cm od kraje. Na plátky okurek poklademe plátky šunky, na okraj v jedné linii i olivy a srolujeme. I tuto rolku zabalte do mikrotenového sáčku a odložte do chladničky.

  Všechny tři role nechte chladit několik hodin, nebo nejlépe přes noc. Potom odstraňte mikrotenové sáček, nakrájejte a můžete podávat. Přejeme dobrou chuť!