Aller au contenu
Accueil » Toto ovoce je doslova zázračné. Neuvěříte, jaké úžasné věci dokáže s vaším tělem.

Toto ovoce je doslova zázračné. Neuvěříte, jaké úžasné věci dokáže s vaším tělem.

  Dnes se společně budeme bavit o pomelu.

  Pomelo je velmi osvěžující, chutné, ale co je nejdůležitější, je hlavně zdravé! A to nemluvíme pouze o plodu, ale také o jeho slupce! Pomelo je jakási smíchanice pomeranče a citronu. Pojďme se společně podívat a to, co toto chutné ovoce dokáže s vaším tělem!

  Pomelo a jeho účinky na zdraví

  První, na co bychom vás měli upozornit je, že byste pomelo neměli kupovat bez folie. Ani tlustá slupka totiž nezabrání vysychání, na které bohužel pomelo trpí. Právě proto se často balí do fólie.

  Pomelu ochrání vaše srdce a kosti. Dokáže snížit škodlivý cholesterol v krvi a chrání celý kardiovaskulární systém. Obsahuje mnoho draslíku, který je pro srdce tak moc potřebný. Disponuje také vysokým obsahem železa či manganu, což ocení především sportovci nebo lidé s náročnou prací. Navíc toto ovoce pomáhá i kostem!

  Chrání před rakovinou trávicího traktu

  Slupka pomela (konkrétně vnitřní vrstva) je také pro naše zdraví opravdu prospěšná. Obsahuje bioflavanoidy, které působí jako prevence rakoviny tlustého střeva, žaludku a slinivky. Také pomáhá proti infekci močových cest a to hlavně díky tomu, že obsahuje mnoho vitamínu C, který vyplavuje v močového ústrojí bakterie.

  Pomelo odbourává tuky, pomůže vám zhubnout a pročistí organismus – Cítí te se “těžcí”, máte zácpu a zpomalený metabolismus? I s tím by si mělo pomelo poradit. Dokáže totiž odbourávat tuky a pročišťuje váš organismus. Stačí, když si denně dáte 2 nebo 3 menší kousky tohoto ovoce.

  Pomáhá vaší kráse – Pomelo chrání vaši pokožku před stárnutím a také posiluje zdraví vlasů a nehtů. Nejhůře je na tom lidské tělo během podzimu a zimy, protože v tato období lide vypadávají vlasy nejvíce. Proto je dobré přes zimu konzumovat právě toto zázračné ovoce, které zmíněný problém eliminuje.

  Pomelo také pomáhá s ucpanými dutinami a pomáhá na dráždivý kašel!