Ukorzenienie roślin można również przeprowadzić bez chemicznych stymulantów

Ukorzenianie roślin można również przeprowadzić bez środków chemicznych. Wystarczy odpowiedni zabieg i można rozmnożyć niemal każdą roślinę. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Pokażemy Ci wskazówki i triki od doświadczonych ogrodników, którzy doskonale wiedzą, jak to zrobić. Jednocześnie sami dodają, że ich procedury są naprawdę proste.

 

 Przytnij pędy

Pierwszą rzeczą do zrobienia podczas ukorzeniania roślin jest odcięcie pojedynczych pędów, z których chcesz, aby zapuściły korzenie i dalej rosły. Ważne jest zarówno użycie mocnych i zdrowych pędów, jak i prawidłowe wykonanie cięcia. Najlepiej prowadzić go pod kątem 45 stopni.

Włóż do wody

Dalsza procedura jest bardzo prosta. Poszczególne pędy wystarczy umieścić w pojemniku z wodą. Powinna być bogata w fitohormony, a także kwas salicylowy. Nie tyle dlatego, że substancje te wspomagają ukorzenianie roślin, ale przede wszystkim dlatego, że dobrze eliminują powstawanie grzybów i innych chorób. Tyle o samym fundamencie. A teraz zobaczmy, co jeszcze powinna zawierać woda.

Nadmanganian potasu

Jest to substancja, którą można dodać do wody w niewielkiej ilości. Następnie zamieszaj i umieść w tej wodzie poszczególne kiełki. Dzięki tej stymulacji rośliny powinny bardzo szybko się zakorzenić. Pierwsze rezultaty można zaobserwować już po około tygodniu.

Woda z szałwią

Druga metoda opiera się na zastosowaniu szałwii. Oznacza to, że około 200 gramów znanych przypraw, które będą również potrzebne w postaci gałązek. Następnie zalać je 500 ml wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia na 4 godziny, aż woda osiągnie temperaturę pokojową. Następnie włóż pędy do tej wody, aby ukorzeniły się.

Aloes

Dobrze znana roślina mająca dobroczynny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także niezbędna do ukorzeniania się roślin. Będziesz potrzebował 2 liści aloesu, pokrój je na kawałki, a następnie zmiel w blenderze. Zawsze używaj czubatej łyżki tego puree na litr wody. Wymieszaj i możesz włożyć kiełki.

Drożdże

Małże nadają się nie tylko do pieczenia. Użyj pół łyżeczki drożdży, pół łyżeczki cukru i jeden litr wody. Wszystko wymieszaj i namocz kiełki w tej mieszance. Zostaw je tutaj na 24 godziny, a następnie przenieś do czystej wody.

Z

Nawet to może bardzo pomóc. Będziesz potrzebować pół łyżeczki miodu na jeden litr wody. Kiełki umieszcza się w tej mieszance na około 24 godziny, a następnie przenosi do czystej wody.

Scroll to Top