Umieść torebkę herbaty w zlewie z tłustymi i brudnymi naczyniami. Efekt jest niesamowity!

Po skosztowaniu pysznej, pachnącej herbaty każdy z nas ma odruch wyrzucenia jej do śmieci. Ale gdybyśmy wiedzieli, jak przydatna jest ta mała torebka z herbatą, nie robilibyśmy tego. Dlaczego? Wszystko wyjaśniamy. Od 2012 roku Francuzi są trzydziestym największym konsumentem herbaty na świecie. Kiedy więc zużyjemy wszystkie torebki herbaty, jest coś do zrobienia. W rzeczywistości mogą one mieć różne narzędzia, wystarczy wiedzieć, które z nich. Będziesz zaskoczony, gdy Twoje życie stanie się łatwiejsze. Oto krótki przegląd składu i właściwości herbaty.

Skład herbaty

Herbata zawiera około 500 składników aktywnych. Składa się głównie z wody (75%), garbników, białek, aminokwasów jakimi są herbata i seryna, lipidów, kwasów organicznych, witamin A, B, C, E, P oraz składników mineralnych m.in. potasu, fosforu, fluoru i magnezu.

Właściwości herbaty

Jak powszechnie wiadomo, herbata to przede wszystkim przeciwutleniacz, który nie ma sobie równych. Lekarze twierdzą, że dwie filiżanki herbaty zawierają równowartość siedmiu szklanek soku pomarańczowego jako przeciwutleniacza. Ma właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne. Zapobiega chorobom układu krążenia i chorobie Alzheimera. Herbata jest również dobra w diecie i profilaktyce chorób jamy ustnej.
Jednak herbata ma nie tylko właściwości zdrowotne. Miałby także inne moce. Oto kilka wskazówek, które możesz wykorzystać w przypadku zużytych torebek z herbatą.

Do czyszczenia zlewu

Herbata ma moc oczyszczającą. Wchłania tłuszcze, czymkolwiek one są. Jeśli więc masz zbyt tłuste naczynia, które pozostawiają osad w zlewie, namocz torebkę herbaty na kilka minut, a następnie opłucz ją gorącą wodą.

w celu złagodzenia stanu zapalnego

Liście herbaty zawierają środki przeciwzapalne. Świetnie sprawdzają się przy łagodzeniu podrażnień, oparzeń słonecznych, ukąszeń komarów i opryszczki. W końcu wszystko boli! Aby to zrobić, namocz torebkę z herbatą w wodzie i nałóż ją jako okład na leczony obszar. Szybko poczujesz różnicę.

Zmniejsz cienie

Torebki z herbatą są najgorszymi wrogami Twoich cieni. Zawarta w nich kofeina i teina są bezlitosne dla tych nieestetycznych torebek. Mają moc rozbrajania ich i poprawy krążenia krwi, dzięki czemu znikają niebieskawe kolory cieni pod oczami.

Wyeliminuj nieprzyjemne zapachy!

Torebka herbaty, którą wyrzucamy do śmieci, może początkowo pochłaniać zapachy. Nie wahaj się umieścić w lodówce, szafkach lub koszu na śmieci miejsc z nieprzyjemnym zapachem. Herbata to skuteczny naturalny dezodorant.

Nakarm swoje rośliny

Jeśli masz piękny ogród lub małe patio z różnorodnymi roślinami głodnymi składników odżywczych, zakop torebki z herbatą w doniczkach. Zostaną one zepsute przez wszystkie składniki odżywcze i witaminy, które im podasz, a ty będziesz zachwycony, widząc je lepiej.

Zmiękcz mięso

Mięso, które kupiłeś, nie jest tak delikatne, jak wyglądało? Martwisz się, że nie będzie gotować? Nie martw się. Aby rozwiązać problem, wystarczy jedna torebka herbaty. Zanim włożysz mięso do ognia, przygotuj z niego odrobinę marynaty. Lepiej jest używać herbaty, która nie jest zbyt aromatyczna. Garbniki zawarte w herbacie zmiękczają mięso i przez to twardnieją skórę.

ostrzeżenie

Zdecydowanie zaleca się poradę lekarską kobietom w ciąży, karmiącym piersią, osobom z anemią oraz bólami brzucha i wątroby. Należy unikać herbaty przed snem, ponieważ zawarta w niej kofeina może powodować bezsenność.

Aby zadbać o ich jakość, najlepiej używać herbat organicznych. Nie zawierają żadnych środków chemicznych ani pestycydów.

Scroll to Top