Unikalny wazon z tkaniny powstaje przy użyciu zwykłego kleju

Że wazon z tkaniny nie może istnieć? Przeciwieństwo jest prawdą. Pokażemy Ci to, a nawet nauczymy, jak łatwo to zrobić. Zobaczysz, że jest to prostsze niż się wydaje. Jeśli przygotujesz wszystkie narzędzia i zastosujesz się do naszej procedury, możesz mieć pewność, że możesz ozdobić swoje wnętrze ciekawymi i praktycznymi rzeczami.

Czego będziesz potrzebować?

Za kilka chwil przekonasz się, jak prosty jest wazon wykonany z tkaniny i że poza tymi kilkoma rzeczami nie będziesz do niego potrzebować niczego więcej. I to:

  • Okrągły kawałek materiału
  • Klej PVA
  • Plastikowa butelka o ciekawym kształcie
  • Pędzel i farby
  • Plastikowa torba
  • Kawałek sznurka

Zacznij od kleju

Najpierw weź klej, wlej go do miski i wymieszaj z odrobiną wody. Chcesz, aby był bardziej płynny, ale nadal zachowywał niezbędne właściwości. Oznacza to, że będzie wystarczająco lepki. Następnie zanurz tkaninę w kleju. I naprawdę dokładnie. Powinien dobrze go wchłonąć i żaden kawałek nie powinien być suchy.

Wyciśnij tkaninę i przygotuj

Pozostaw tkaninę zanurzoną na chwilę w mieszance kleju. Następnie weź go i lekko ściśnij. Można go wtedy położyć, czyli rozłożyć na macie. Nie jest konieczne wygładzanie go całkowicie na płasko. Wystarczy, że przynajmniej w przybliżeniu zachowa swój okrągły kształt.

Owiń butelkę

Weź butelkę i najpierw włóż ją do plastikowej torby. Następnie możesz umieścić go na środku tkaniny. I owiń także samą butelkę. Zawiąż sznurek u góry, aby utrzymać go na miejscu. Teraz nadajesz swojemu dziełu ostateczny kształt. Dzięki temu możesz ułożyć materiał zgodnie z tym, jak chcesz, aby wyglądał Twój wazon z tkaniny. Nie ma ograniczeń dla wyobraźni.

Pozostaw do wyschnięcia i pokoloruj

Nie musisz już nic więcej robić, bo teraz musisz poczekać, aż tkanina wyschnie, a klej stwardnieje. Następnie możesz wziąć pędzel i farby. Użyj ich, aby określić, jak będzie wyglądał Twój wazon z tkaniny. Ponownie, to od Ciebie zależy, jakie kolory i wzory stworzysz.

Wyjmij butelkę i gotowe

Teraz wystarczy tylko wyjąć plastikową butelkę i gotowe. To, gdzie wyeksponujesz swoje dzieło i jakie kwiaty umieścisz w tym wyjątkowym wazonie, zależy od Ciebie.

Scroll to Top