Uprawa ogórków nie jest nauką. Zapewnij im obfite zbiory

Zamierzasz uprawiać ogórki i chcesz mieć naprawdę obfite zbiory? Jeśli tak, skorzystaj z rady doświadczonych ogrodników. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że dosłownie nie będziesz mieć wystarczającej ilości plonów. A Twoje ogórki będą wystarczająco duże i smaczne. Jak to zrobić? Wystarczy zastosować się do kilku trików.

 

 

Terminy odgrywają rolę

Jeśli zaczynasz hodować sadzonki, pamiętaj, że należy je wystawić na zewnątrz, w kwietnikach, w klasycznym świetle dziennym, na maksymalnie 35 dni. Jeśli nie dotrzymasz tego terminu, narażasz się na szereg zagrożeń. Związane są one z tym, że sadzonka nie ma wystarczającej ilości świeżego powietrza, podobnie jak nie ma wystarczającej ilości bezpośredniego światła słonecznego. A to wpływa na późniejsze zdrowie, a co za tym idzie na jakość.

Wybierz właściwe miejsce

Miejsce do uprawy ogórków należy wybrać bardzo ostrożnie. Ponadto należy pomyśleć o tym, że wskazane jest zmienianie miejsca z roku na rok. Wiedzieli o tym także nasi przodkowie. Jeśli to samo będzie nadal uprawiane w jednym miejscu, z czasem gleba ulegnie wyczerpaniu, co będzie miało negatywny wpływ na ilość i jakość zbiorów. Dlatego w tym roku posadź ogórki gdzie indziej niż w latach ubiegłych.

Nie da się tego zrobić bez ostrożności

Uprawa ogórków również powinna wiązać się z regularną pielęgnacją. Kontroluj je, eliminuj chwasty, dostosowuj kierunek ich wzrostu i staraj się, aby zawsze miały wystarczającą ilość światła i składników odżywczych. Najlepiej możesz to zapewnić, stosując naturalny nawóz.

Bez wody się nie obejdzie

Nie zapomnij o odpowiedniej wilgotności, której ogórki potrzebują. Pamiętaj o jednej ważnej zasadzie – gleba nigdy nie powinna znacznie wyschnąć. Kiedy ogórki zaczynają kwitnąć, jest to sygnał, że należy je trochę bardziej podlewać. Następnie można zmniejszyć dawki wody z powrotem do normalnego poziomu.

 

 

Z wodą wiąże się również to, że należy ją podlewać raczej letnią wodą. Nigdy nie należy go zamrażać, ponieważ może sprawić, że ogórki będą gorzkie. Dlatego zawsze napełniaj wiadro, zostawiaj na kilka godzin na zewnątrz w upale, a dopiero potem podlewaj.

Uważaj na moc słońca

Ogórki potrzebują dużo światła słonecznego, ale promienie słoneczne mogą je mocno spalić w środku dnia. Dlatego staraj się je chronić w tym najbardziej ryzykownym domu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że poszczególne części rośliny spalą się i wyschną.

Szklarnia jako odpowiednia opcja

Kiedy wykorzystuje szklarnię do uprawy ogórków, wygrywa. Należy jednak pamiętać, że i tutaj obowiązują pewne zasady. Temperatura powinna być w nim stała i to samo dotyczy wilgotności. Ponadto nie możemy zapominać, że szklarnia również wymaga regularnej wentylacji.

Scroll to Top