Uważajcie na swoje dzieci – dwuletnia dziewczynka zmarła po zabawie w ogrodzie! Jej rodzice ostrzegają pozostałych. To samo może spotkać każde dziecko. Jaka była przyczyna śmierci małej dziewczynki?

Ta historia jest bardzo smutna – jak to możliwe, skoro dotyczy śmierci dwuletniej dziewczynki. Niemniej jednak rodzice znaleźli w sobie dość siły, aby ostrzec innych rodziców. Nie życzą tego, co ich spotkało, innym rodzicom. I ty też, jeśli masz wokół siebie dzieci, na których ci zależy, przeczytaj ten artykuł i posłuchaj rad załamanych rodziców.

Twoje dziecko lubi bawić się w ogrodzie?

Dwuletnia dziewczynka Kenley Ratliff z Indiany w Stanach Zjednoczonych uwielbiała bawić się w ogrodzie. Rodzice pamiętają ją jako bardzo pogodne i uśmiechnięte dziecko. Zamiłowanie do zabaw w ogrodzie drogo ją kosztowało. Zapłaciła za to najwyższą ceną – własnym życiem. Niektórym kontuzjom i chorobom nie da się zapobiec, nawet jeśli dołożysz wszelkich starań. Ale dobrze wiedzieć, że mogą się zdarzyć – i jak się zachować.

Choroba małej dziewczynki

Stało się to w maju. Na zewnątrz było już ciepło i Kenley cały dzień bawił się w ogrodzie. Potem wieczorem dostała gorączki. Rodzice nie mieli wówczas pojęcia, że ​​to może być poważna choroba, a mimo to zabrali ją do szpitala. Tutaj stwierdzono, że nie była to powszechna choroba, ale infekcja paciorkowcami. Rozpoczęto leczenie, ale stan dziewczynki nie uległ poprawie. Niestety, było odwrotnie. Od pierwszego wejrzenia było widać, że coś jest nie tak. Ręce i stopy dziewczynki były spuchnięte i pojawiła się na nich wysypka.

Lekarze postawili nową diagnozę

W tym momencie lekarze zmienili diagnozę. Według nich dziewczynka cierpiała na tyfus plamisty – grupę chorób riketsjowych. Zakażenie to najczęściej jest spowodowane przez kleszcze. Ponieważ postęp choroby był bardzo szybki, choroba szybko dotarła do mózgu. W ten sposób kleszczowe zapalenie mózgu wybuchło w całości.

Urządzenia utrzymywały ją przy życiu

Kenleyowi nigdy nie udało się opuścić szpitala. Przez dwa lata była w śpiączce, a jej mózg nie wykazywał żadnej aktywności. Funkcje życiowe pełniły dla niej urządzenia. Z biegiem czasu, gdy stan zdrowia dziecka nie poprawiał się, rodzina postanowiła położyć kres cierpieniom swoim i małej dziewczynki. Urządzenia zostały odłączone.

Objawy tyfusu plamistego

Choroba ta najczęściej przenoszona jest przez krew chorego. Choroba jest również przenoszona przez kleszcze, wszy i pchły. Typowe objawy tyfusu plamistego obejmują:

  • gorączka,
  • dreszcze,
  • dreszcze,
  • bóle
  • wysypka (na klatce piersiowej, a następnie na kończynach – nigdy na twarzy i rękach).

Leczenie zwykle opiera się na podawaniu antybiotyków, takich jak tetracyklina i chloramfenikol.

Rodzice Kenleya ostrzegają

Państwo Ratliff przeżyli ogromną traumę. Stracili córkę. Wiedzą, jakie to trudne, dlatego postanowili ostrzec innych rodziców. Jeśli Twoje dziecko bawi się w ogrodzie, regularnie sprawdzaj, czy nie ma kleszczy. Jeśli tak, uważnie obserwuj, czy nie występują objawy (zwłaszcza te wymienione powyżej). Jeśli zauważysz coś niezwykłego (nawet nieznacznie), natychmiast zabierz dziecko do szpitala!

Scroll to Top