Uwielbiasz deser o nazwie pinwheel? Nie idź już po niego do cukierni, upiecz go w domu. I to w ciekawej wersji. Przekonasz się, że wiatraczki z ciasta francuskiego to klasyczny przepis w kieszeni. W smaku i prostocie!

Pinwheel to jeden z klasycznych i zarazem popularnych deserów. Wiele osób nie waha się spotkać go w cukierni. Bardzo często staje się także oczywistością na różnego rodzaju uroczystościach, gdzie nie może zabraknąć go jako świetnego deseru. Jeśli nie chcesz go kupować, spróbuj upiec go samodzielnie. Klasyczny przepis jest jednak dość skomplikowany, dlatego polecamy alternatywę, są to wiatraczki z ciasta francuskiego, które zachwycą Cię kilkoma zaletami. Są pyszne i nie będziesz chciał już nigdy więcej. Zachwycają także stosunkowo prostym przygotowaniem, o czym przekonacie się już za chwilę.

Nazywa się je fałszywymi wiatraczkami. Ale na pewno warto spróbować

Czasami wiatraczki z ciasta francuskiego nazywane są fałszywymi wiatraczkami. Ale wcale nie bój się tego imienia. Powstało, bo używa się do nich innego rodzaju ciasta. Jeśli chodzi o smak, są naprawdę sławne i przede wszystkim imponują także szybkością przygotowania. Aby odnieść sukces, konieczne jest połączenie odpowiednich składników. Co to jest konkretnie? Przygotowywać:

  • 1 opakowanie ciasta francuskiego
  • 1 bita śmietana
  • 1 środek do ubijania śmietanki
  • Cukier kryształowy do śmietanki
  • Cukier puder do posypania

No to ruszamy. Dzięki kilku składnikom przygotowanie jest dziecinnie proste

Podstawą jest ciasto. Kupiłeś go już w postaci gotowej, co znacznie upraszcza cały proces. I tak wystarczy po prostu rozwałkować go na talerz, który będzie miał około 3 milimetry. Następnie wycinaj z niego kółka, tak jak wycina się ciasteczka. Układamy je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, aby zapobiec przypaleniu. Gdy blacha będzie pełna kółek, włóż ją do piekarnika nagrzanego do 200 stopni Celsjusza. Tutaj pieczemy do momentu, aż ciasto znacząco powiększy swoją objętość – czyli tzw. podskoczy i nabierze złotego koloru.

Po upieczeniu wyjmij ciasto z piekarnika, poczekaj chwilę, aż ostygnie, a gdy będą jeszcze ciepłe, przekrój je na pół i pozostaw do ostygnięcia w temperaturze pokojowej. W międzyczasie możesz zacząć przygotowywać krem.

Z łatwością możesz przygotować bitą śmietanę na wiatraczki

To po prostu połączenie bitej śmietanki i cukru. Z tego ubijamy bitą śmietanę, do której można dodać także środek usztywniający, który sprawi, że bita śmietana zachowa pożądaną konsystencję przez wiele godzin po przygotowaniu. Kiedy już będziesz mieć gotowy krem, możesz zacząć napełniać swoje fałszywe wiatraczki. Na spód nałóż odpowiednią ilość kremu i zwiń górną część ciasta. Gdy skończysz, wystarczy, że posypujesz wiatraczek z ciasta francuskiego cukrem pudrem, układasz na blasze i możesz podawać. Gdy spróbujesz go po raz pierwszy, będziesz mieć pewność, że nigdy nie jadłeś lepszego. Nie wierzysz? Sam zobacz.

Scroll to Top