Užitečné triky, díky kterým vám orchidej pokvete po celý rok. Vážně fungují!

Orchidej je bezesporu jedna z nejkrásnějších květin, kterými si můžete ozdobit domácnost. Nevím, jak vás, ale mě pohled na bohatě kvetoucí orchideje vždycky potěší a zároveň zahřeje u srdce, protože nádherné květy svědčí o tom, že se o svou květinu svědomitě staráte. Před časem jsem objevila parádní triky, díky kterým se už nestává, že by rostlina ztratila květy, ale naopak mi doma orchideje krásně kvetou celý rok.

Pokud i vy máte rádi orchideje a doma si je pěstujete, pak si určitě nenechte ujít, co vám chci prostřednictvím dnešního článku prozradit. Zaručuji vám, že pokud budete dodržovat následující rady, pak vám orchidej pokvete celoročně a vy se z jejích krásných květů budete moci těšit den co den!

Trik číslo jedna: květinu nestěhujte z místa na místo

Orchideje nemají rády stěhování. Pokud jim jednou vyberete nějaké vhodné místo, už s nimi nehýbejte. V tomto případě hra „škatulata, hýbejte se“ opravdu není na místě a může napáchat akorát tak velké škody. Přemisťováním z místa na místo orchideji způsobujete stres, za který se vám může odměnit tím, že ztratí své listy a bude jít trvat, než si na nové místo zvykne, takže třeba nějaký čas nepokvete vůbec.

Čtěte také: Americký lékař radí všem svým pacientům: jak rychle odstranit věkové skvrny na kůži. Pouze 2 ingredience!

Trik číslo dva: umístěte ji do průhledného květináče

U orchideje je potřeba pravidelně kontrolovat kořeny, které by měly být vždy krásně zelené a vitální. Nejlépe uděláte, když orchideji dopřejete průhledný květináč, díky kterému nejenže budete mít stav kořenů neustále pod kontrolou, ale zároveň kořenům dopřejete trochu toho denního světla, které je pro ně důležité.

Trik číslo tři: vyberte rostlině světlé místo

Jestli orchidejím něco opravdu nesvědčí, pak jsou to tmavá a temná místa, kde se jim opravdu dařit nebude. Orchidej je rostlina, která pro sebe potřebuje dostatek světla, proto při výběru vhodného místa myslete na to, abyste květinu nepostavili na přímé sluneční záření, ale abyste zároveň našli místo, kde bude mít 10-12 hodin přísun denního světla.

Trik číslo čtyři: dejte si pozor na zalévání

Mnoho lidí dělá tu chybu, že orchidej zalévá vodou z kohoutku, která je plná chloru. Jasně, kvůli nám tam ten chlor být musí, ale rostlinám příliš nesvědčí, ba spíše naopak. Ideální je zalévat orchideje převařenou nebo destilovanou vodou.

Scroll to Top