Aller au contenu
Accueil » Výborný bezinkový sirup bez cukru, pouze s medem vás nejen osvěží, ale i uzdraví.Také vyzkoušejte domácí bezinkový med, který vás zbaví rychle kašle a nachlazení

Výborný bezinkový sirup bez cukru, pouze s medem vás nejen osvěží, ale i uzdraví.Také vyzkoušejte domácí bezinkový med, který vás zbaví rychle kašle a nachlazení

   Vyzkoušejte tento zdravější recept, který je odlehčen od cukru co nejvíce a je použit med.Květy černého bezu přináší spoustu zajímavých účinků pro zdraví. Detoxikují tělo od nežádoucích bakterií a virů. Usnadňují vykašlávání a léčí bolest v krku a kašel. Používají se obzvlášť u malých dětí pro jejich lahodnou a voňavou chuť. Snižují horečku. Pomáhají při skleróze.
  Připravte si výborný sirup z květů černého bezu a vaše děti ho budou milovat!

  Recept

  Ingredience

  15 květů černého bezu
  3 citróny
  0,5 kg medu (1 zavařovací sklenice)
  trošku slivovice

  Postup

  Asi 15 květů černého bezu, ze kterých vyklepeme broučky a můžeme otrhat silnější stonky, spaříme 2 l vroucí vody a necháme luhovat do druhého dne.
  Druhý den přidáme šťávu ze 3 citrónů, zahřejeme asi na 70 stupňů, ale nevaříme,aby jsme nezničili účinné látky. Necháme ještě pár minut vychladnout a vmícháme sklenici medu. Ještě teplé nalijeme do vyvařených sklenic. Pokud víme, že nebudeme celé množství užívat hned, je dobré ještě potřít víčko a čajovou lžičku slivovice dát nakonec, než zašroubujete vše víčkem. Poté sterilizovat například v troubě. Bez sterilizování vám vydrží pár dní v lednici. U nás tedy nevydrží, protože je tak výborný a voňavý, že hned zmizí!
  Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku.
  Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku  psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
  Domácí med, připravený z květů černého bezu. Je vhodný na slazení čajů.Je ideálním pomocníkem při nachlazení

  SUROVINY

  Budeme potřebovat:

  40 ks
  velkých květů bezu (průměr jednoho květu cca 12 cm)
  1 l
  voda
  3 ks
  citron
  1 kg
  kr. cukr

  Postup přípravy :

  Nasbírané květy očistíme od nečistot a hmyzu (květiny je nejlepší sbírat někde na opuštěném místě, kde nejezdí auta). Odstraníme velké stonky a vložíme je do hrnce. (pokud máme menší květy, použijeme více než 40 ks).
  Zalijeme vodou, přidáme citrónovou šťávu ze tří citronů a vaříme na mírném ohni cca 10 minut.
  Po 10 minutách odstavíme a necháme přes noc odstát.
  Druhý den květiny vymačkáme rukama, přecedíme, přidáme kr. cukr a vaříme na mírném ohni alespoň hodinu a půl, případně pokud chcete mít med tužší, vaříme déle.
  Z uvedené dávky naplníte 2-3 700 ml sklenice – závisí na hustotě medu.