W Tym Artykule Znajduje Się Zbiór Naturalnych Sposobów Na Skuteczne Wyeliminowanie Bólu. Warto Się Z Nimi Zapoznać, Gdyż Zawsze Mogą Ci Się Przydać.

Ból jakiejkolwiek części ciała nie jest pożądany, a gdy już wystąpi dąży się do jego zwalczenia.

Istnieje wiele sposobów, które można zrealizować w domowym zaciszu, ze względu na nieskomplikowaną procedurę, a co najważniejsze – skuteczne działanie! Jedna z takich metod przewiduje stymulowanie punktów znajdujących się na uchu.

Narząd ten zawiera punkty akupresury, będące bezpośrednio połączone z innymi miejscami na ciele. Pomaga to wyeliminować dolegliwości bólowe dotyczące poszczególnych części ciała. Metoda wykorzystuje najzwyklejszą klamerkę, służącą do przypinania prania, którą umieszcza się w danym miejscu ucha, co umożliwia złagodzić ból.

Poniżej znajdują się zalecenia, gdzie umieścić dokładnie klamerkę i w jaki sposób oddziałuje to na organizm:

pionowo w górnej części małżowiny usznej pomaga uśmierzyć dolegliwości bólowe w obrębie barków, górnej części pleców oraz karku.

pod delikatnym kątem w górnej części małżowiny usznej wpływa korzystnie na redukcję bólu dotyczącego organów wewnętrznych.

poziomo w górnej części małżowiny usznej, nieco poniżej krawędzi powoduje zmniejszenie bólów stawowych.

pod kątem w dolnej części małżowiny usznej, nieco powyżej płatka ucha oddziałuje pozytywnie na zatoki oraz pomaga w zwalczaniu bólu gardła.

przypięta do płatka ucha, nieco pod kątem, korzystnie oddziałuje na żołądek oraz dyskomfort w obrębie brzucha.

przypięta do płatka ucha pionowo, analogicznie jak biżuteria zwalcza bóle migrenowe oraz związane z układem krążenia i sercem.

Jak radzić sobie z poszczególnymi dolegliwościami?

1. Lekkie krwawienie: występujące podczas drobnego skaleczenia możliwe jest do zatamowania z wykorzystaniem wazeliny.

2. Niedrożny nos: będący problemem podczas zalegania w nim kataru. Sposobem jego udrożnienia jest położenie przekrojonej na pół cebuli w okolicy miejsca, w którym się śpi, co pomoże w rozluźnieniu dróg oddechowych.

3. Poparzenie języka: spowodowane na przykład przypadkowym spożyciem zbyt gorącego napoju lub posiłku. Do złagodzenia bólu wystarczy cukier, który nałożony na obolałe miejsce pozwoli na zmniejszenie dyskomfortu wywołanego oparzeniem.

4. Migrena: chcąc zwalczyć ból migrenowy wystarczy masować przez około minutę 2 punkty. Jeden z nich znajduje się pomiędzy brwiami, natomiast drugi z tyłu głowy – należy rozłożone dłonie przyłożyć do czaszki i masować miejsca, do których przylegają palce.

5. Ogólny ból: za zmniejszenie różnego rodzaju bólu odpowiada uniwersalny punkt na ciele, który umiejscowiony jest na dłoni, pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym. Należy wykonać delikatny masaż z naciskiem przez minimum minutę.

6. Wzdęcia: Dolegliwości związane z nabrzmiałym brzuchem, niekontrolowanymi gazami czy ogólnym wzdęciem można zwalczyć poprzez masaż punkt znajdującego się na wewnętrznej stronie ręki, w zgięciu łokcia. Należy przyłożyć do niego 3 palce i rozmasować delikatnie owe miejsce przez minimum minutę.

7. Gorączka: w zmniejszeniu temperatury ciała pomocne jest masowanie przez około minutę punktu znajdującego się na boku ręki, w sąsiedztwie zgięcia łokcia.

8. Infekcje: w ich zwalczaniu polecana jest kąpiel z dodatkiem liści borówki. Należy przygotować herbatę z 2 łyżeczek suszonych liści, którą wlewa się do wody w wannie. Wpływa ona również na lepsze trawienie i eliminuje biegunkę.

Zalecany czas kąpieli to minimum 5 minut. Innym typem kąpieli jest ta z użyciem soli, która działa przeciwdrobnoustrojowo i korzystnie wpływa na ogólny stan organizmu. Należy dodać ćwierć szklanki soli do wody i spędzić w wannie około 15-30 minut.

9. Ból pleców w odcinku krzyżowym: zmniejszenie ból związanego z krzyżem możliwe jest poprzez minutowy masaż miejsca po wewnętrznej stronie nogi, nieco powyżej kostki.

11. Depilacja brwi: do zmniejszenia dyskomfortu podczas usuwania włosków brwi wykorzystuje się kostki lodu, którymi przeciera się dane miejsce.

12. Odrywanie plastrów: przed ich ściągnięciem należy przetrzeć miejsce oliwką dla dzieci.

Scroll to Top