Właściciele sklepów otwierają drzwi dla bezdomnych psów, aby chronić je przed mrozem

Kiedy w Stambule spadła temperatura, a miasto nawiedziła burza śnieżna, ludzie szybko okazali współczucie bezdomnym zwierzętom w mieście.

Wielu właścicieli sklepów otworzyło swoje drzwi dla bezdomnych zwierząt, dając zmarzniętym i zmęczonym szczeniętom i kotom schronienie przed ostrym zimnem.

Sklep Penti umożliwił schronienie się kilku bezdomnym psom, gdy sklep był jeszcze pełen klientów, a menadżerka Arzu Inan w poście na Facebooku przypomniała, że ​​„tylko prawdziwa miłość ogrzewa  .

Tymczasem właściciel kawiarni o imieniu Selçuk Bayal zapewnił schronienie dwunastu bezdomnym kotom, nie przejmując się, że zalew kotów zniechęci potencjalnych klientów.

W pomoc zwierzętom włączyli się także sami klienci.

Mężczyzna o imieniu Ali Celik przechodził obok centrum handlowego Atrium, kiedy zauważył grupę bezdomnych przed centrum handlowym.

Ali Celik

Bezdomnymi opiekowały się trzy anonimowe osoby. Szczenięta otrzymały karton, na którym mogły się położyć, aby chronić je przed zimną ziemią, a także otrzymały koce, pod którymi mogły się zwinąć.

Psom zapewniono także karmę.

W wywiadzie dla  Celik pochwalił życzliwych nieznajomych, którzy odmówili podania swoich imion: „Ludzie byli tam, aby pomagać zwierzętom, a nie po to, aby inni mogli zobaczyć, jak pomagają”. – powiedział Celik.

Dzięki ludziom, którzy wykonali swoją część i okazali współczucie, wiele zmarzniętych i zmęczonych zwierząt zaznało zasłużonego odpoczynku i wytchnienia od zimna.

Zwierzęta były bardzo wdzięczne i po wpuszczeniu do środka skorzystały z okazji, aby przespać się i zrelaksować.

Serce się łamie, gdy pomyślę o tych słodkich futrzakach samotnych na zimnych ulicach.

Kiedy temperatura spada, bezdomne zwierzęta są niezwykle bezbronne, a smutna rzeczywistość jest taka, że ​​wiele z nich zamarza na śmierć.

Niskie temperatury mogą również powodować u zwierząt bardzo bolesne odmrożenia.

Ci mili właściciele sklepów i kupujący z pewnością uratowali wiele istnień ludzkich, otwierając swoje serca i drzwi.

Mamy nadzieję, że ich życzliwe wysiłki zachęcą więcej osób do pójścia w ich ślady.

Wszyscy możemy uczyć się od mieszkańców Stambułu i pamiętać, aby zrobić, co w naszej mocy dla zwierząt.

Musimy chronić te cenne małe stworzenia i razem możemy pracować nad poprawą życia zwierząt na całym świecie.

Scroll to Top