Właściwa procedura uprawy cebuli zapewni zbiory, których nie będziesz w stanie zebrać

Uprawa cebuli jest bardzo popularna. Zarówno dlatego, że nie jest aż tak wymagający, jak i dlatego, że uzyskana jakość jest lepsza od zakupionej. I to nie tylko jeśli chodzi o strukturę samej cebuli, ale także np. o jej jakość jako taką czy smak. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na uprawę cebuli, pokażemy Ci, jak to zrobić.

 

 

Jeszcze przed samym sadzeniem

To również jest dość ważne. Jaka jest prawidłowa procedura? Przed posadzeniem nasiona cebuli należy suszyć przez około tydzień w miejscu, w którym temperatura osiąga 25 stopni Celsjusza. Tylko w ten sposób można zwiększyć prawdopodobieństwo, że go przyjmą. Zaleca się wysiać nasiona np. do gleby lub przygotować dla nich inne odpowiednie środowisko. Nie tylko temperatura nie powinna ulegać wahaniom, ale także powietrze w danym pomieszczeniu powinno być bardziej suche.

Zdjęcie: Pixabay

A zanim wrzucisz je do ziemi, musisz je namoczyć w słonej wodzie. I przez trzy godziny w roztworze, w którym czubatą łyżkę soli rozpuszcza się w jednym litrze wody. Dopiero wtedy zacznij obstawiać. A jeśli masz taką możliwość, przed wsypaniem do ziemi namocz go krótko w słabszym roztworze nadmanganianu potasu. To również pomaga.

 

 

Gleba jest również ważna

Uprawiając cebulę, nie zapominaj, że gleba, w której są sadzone, powinna im odpowiadać. Powinno być nie tylko pulchne, ale przede wszystkim powinno zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. I to też nie koniec. Gdy cebula znajdzie się w ziemi, nie zapomnij lekko posypać ją przesianym piaskiem. Tak, nawet to wydaje się małą rzeczą, ale będzie miało również duże znaczenie w uprawie cebuli w łóżkach. Sam zobacz.

Zdjęcie: Pixabay

Wystarczająco daleko od siebie

Cebulę należy również sadzić w odpowiednich odstępach czasu. Należy wyeliminować fakt, że poszczególne rośliny będą pobierać od siebie wilgoć i składniki odżywcze. Należy także wyeliminować fakt, że mogłyby się one wręcz ściskać, co mogłoby skutkować tym, że będą utrudniać sobie nawzajem wzrost. Kiedy cebula ma już miejsce, możesz się doczekać, kiedy ją zbierzesz, zrobi na Tobie wrażenie swoją wielkością.

Scroll to Top