Właściwe puree ziemniaczane rządzą się swoimi prawami. Unikaj tych błędów

Wydaje się, że to coś zwyczajnego, ale tak nie jest. Dobre puree ziemniaczane to sztuka. Dowiedz się jakich błędów unikać i ciesz się dobrą zabawą. Jest to bardzo popularny suplement, o którym wiele osób myśli, że potrafi opanować, jednak jest odwrotnie. Wiele osób próbuje to zrobić, ale popełnia tak wiele błędów, że owsianki nie da się później zjeść. Sprawdź u nas, jak mieć pewność, że będziesz się nim cieszyć w stu procentach.

 

 

Właściwe ziemniaki są ważne

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dobry i prawidłowy wybór samych ziemniaków. Jest to tak zwany rodzaj gotowania, który dzieli się na kategorie A, B lub C. Ważne jest, aby wybrać wariant, w którym ziemniaki nie są tak tłuste, ale raczej skrobiowe. Skrobia pomaga wchłonąć masło i śmietanę, tworząc idealny kremowy efekt.

Ziemniaki należy dobrze obrać

Wiele osób błędnie uważa, że ​​obieranie ziemniaków jest nudne. W rezultacie zacier zawiera kawałki skórki lub inne zanieczyszczenia pozostawione na ziemniakach. Idealne puree ziemniaczane powstają wyłącznie z ziemniaków, które są starannie obrane i dokładnie umyte. Idealne nie jest ich lekkie szorowanie pędzlem.

Nie zapomnij o odpowiednim gotowaniu

Chcesz ułatwić sobie pracę i zalać ziemniaki gorącą wodą? Duży błąd. Ich powierzchnia szybko się skurczy, a środek nadal będzie dość twardy. To już wskazuje, że konsystencja puree ziemniaczanego niekoniecznie będzie taka, jakiej oczekujesz. Ziemniaki należy włożyć do zimnej wody i doprowadzić do wrzenia.

Gotuj bez soli

Gotujesz ziemniaki w osolonej wodzie? Nie rób tego. Dzięki tej procedurze ziemniak wchłonie dużo płynu, przez co zacier stanie się wodnisty. Idealnie jest posolić ziemniaki przed końcem gotowania, a następnie dodać sól do samego puree. Zobaczysz, że wpływa to na uzyskaną spójność.

Właściwa temperatura gotowania jest niezbędna

Osa musi mieć temperaturę wrzenia, ale lepiej, jeśli płyn lekko bulgocze, niż gdy całkowicie się zagotuje. Im dłużej ziemniaki będą wystawione na działanie ciepła, tym bardziej stracą swoją ogólną konsystencję i nigdy nie uzyskasz kremowości puree ziemniaczanego.

Woda z garnka musi odejść

Po wylaniu wody z ugotowanych ziemniaków należy sprawdzić, czy dno jest suche. Wielu osobom zostaje tutaj trochę wody, która przedostaje się do papki i jest wtedy wodnista. Można garnek po odcedzeniu postawić na kuchence, aby nadmiar wody całkowicie odparował i wnętrze garnka było suche.

Mleko musi być letnie

Nigdy nie używaj zimnego mleka do przygotowywania puree ziemniaczanego. To duży błąd. Powinno być letnie. Tylko w ten sposób można zapewnić prawidłowe połączenie i niezbędną kremowość puree ziemniaczanego.

Masło musi mieć temperaturę pokojową

Mleko musi być letnie, masło musi mieć temperaturę pokojową. Tak łatwo dozwolone. Ułatwi to jego rozpuszczenie, co wpłynie na ogólną kremowość puree ziemniaczanego.

Używaj wysokiej jakości składników

Kupuj ziemniaki naprawdę pierwszej klasy, używaj pełnego mleka z odrobiną śmietanki. Nie używaj margaryny, a jedynie dobrej jakości masło. Wszystko to będzie miało pozytywny wpływ na wynik twoich puree ziemniaczanego. Wypróbuj naszą procedurę, a poznasz różnicę.

Scroll to Top