Woda z gotowania makaronu nie powinna lać się do zlewu. Można go stosować w domu i ogrodzie

Woda z makaronu, która powstaje po jego ugotowaniu, w większości gospodarstw domowych trafia do zlewu. Jest to jednak duży błąd. Zdecydowanie nie należy wylewać wody po ugotowaniu makaronu. Dlaczego? Ma wiele praktycznych zastosowań. Gdy je znajdziesz, możesz mieć pewność, że nie rozlejesz płynu. Powody są oczywiste.

 

Do podlewania

Po co podlewać rośliny tylko czystą wodą, skoro można wykorzystać wodę z makaronu. Jest to wygodne zarówno dlatego, że nie marnujesz wody, jak i dlatego, że przynosisz korzyści roślinom.

Do trawki

Do chwastów nie używaj środków chemicznych niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego. Lepiej jest zastosować metodę naturalną, którą oferuje także woda z makaronu. Jest łatwy w użyciu. Wystarczy umieścić go w opryskiwaczu i spryskać wskazane miejsca.

Do naczyń

Wodę z makaronu można również używać do mycia naczyń. Będziesz zaskoczony, jak łatwo rozpuści brud i jak łatwo usuniesz wszystko, co nie powinno znajdować się na naczyniach. Zarówno na talerzach, jak i w doniczkach.

Do czyszczenia

Woda ta nadaje się również do regularnego czyszczenia w gospodarstwie domowym. Jeśli są materiały, do których rzeczywiście sprawdzi się najlepiej, to jest to 100% drewno, jest też stal nierdzewna i nie można zapomnieć o ceramice.

Do gotowania

Tak, wody z makaronu można również używać do gotowania. Na przykład podczas przygotowywania sosów do makaronów. Jeśli użyjesz tej wody, a nie świeżej z kranu, to danie będzie miało lepszą konsystencję i smak.

Do warzyw

Jeśli potrzebujesz namoczyć warzywa takie jak soczewica, groszek, ciecierzyca czy kasza gryczana, możesz użyć tej wody. Zarówno dlatego, że korzystnie wpływasz na smak, jak i dlatego, że później poprawiasz trawienie danych potraw.

Do pieczenia

Czy masz przepis, w którym do przygotowania ciasta wykorzystuje się zwykłą wodę? Jeśli tak, zastąp tę zwykłą wodę wodą z makaronu. Zobaczysz jak poprawi się konsystencja i smak ciasta.

Do gotowania na parze

Jeśli chcesz wypróbować tę zdrową metodę przygotowania, użyj tej wody. Zarówno dlatego, że możesz przygotować jedzenie już podczas gotowania makaronu, jak i dlatego, że nic nie zmarnujesz.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Na husté polévky

Máte takové rádi? Nemusíte je tolik zahušťovat moukou nebo jíškou, když použijete vodu z těstovin. Ta totiž krémovité konzistenci dokáže napomoci sama od sebe.

Na nohy

Pokud vás bolí, připravte si pro ně lázeň. Stačí ještě teplou vodu po vaření nalít do lavoru a do něho si nohy na pár desítek minut namočit. Bude to dokonalá úleva.

Na vlasy

Skvělý způsob, jak prospějete své kráse. Vaše vlasy budou jak krásné, tak i zdravé. Stačí si je vodou pravidelně oplachovat a tu do nich vmasírovat. Jednoduché.

 

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

Scroll to Top