Wrzuć 1 plastikową torbę do pralki: co stanie się z praniem 30 minut później?

Dlatego zawsze wkładaj do pralki 1 plastikową torebkę. Cud wydarzył się 30 minut później.

Naprawdę skuteczną i cudowną metodą czyszczenia pralki jest użycie plastikowej torby. Tutaj wyjaśniamy jak to działa.

Jak skutecznie wyczyścić pralkę
Od teraz już nigdy nie zrobisz prania bez zastosowania tego triku, który odmieni Twoje codzienne życie. Oprócz tego korzystnego zastosowania ważna jest regularna konserwacja urządzenia.

Aby mieć nadzieję na skuteczny detergent i nie wpływać na działanie pralki, ważne jest częste czyszczenie jej elementów. A zwłaszcza filtr, który często jest wystawiany na próbę!

Specjaliści zalecają czyszczenie go przynajmniej co 2-3 miesiące. Jak to zrobić w domu? Nie jest to skomplikowane: Najpierw wyjmujesz go z urządzenia i ręcznie usuwasz nagromadzony brud, zwłaszcza włókna odzieży, sierść lub sierść zwierząt.

Następnie umyj go pod bieżącą wodą. Jeśli zauważysz, że zawiera osady powstałe w wyniku kamienia, nie wahaj się zanurzyć go w roztworze wody i octu alkoholowego w proporcji 1:1. Pozostaw na 15 minut, następnie wyszoruj miękką szczoteczką i spłucz.

Po oczyszczeniu filtra i ponownym włożeniu go do pralki należy go dokładnie umyć. Aby uzyskać optymalne czyszczenie, polegaj na oczyszczających, wybielających i dezodoryzujących właściwościach białego octu. Oto jak to zrobić: Wlej szklankę octu do szuflady na detergent, a następnie uruchom pusty cykl w maksymalnej temperaturze (90°C). Oznacza to, że Twoja pralka znów będzie czysta, błyszcząca i higieniczna.
Po co wkładać do niego plastikową torbę
Czy często zauważasz, że po wyjęciu z bębna pranie jest pokryte kłaczkami? Może to włókna chusteczki zapomnianej w kieszeniach? A może Ty też masz w domu zwierzaka, który dużo linieje?

Niezależnie od przyczyny, te kłaczki są irytujące pod wieloma względami: przyklejają się do świeżo wypranych ubrań, ale co najważniejsze, z biegiem czasu uszkadzają filtr i bęben urządzenia.

Zapewniamy, że istnieje bardzo sprytny sposób na rozwiązanie tego problemu. Dzięki tej babcinej metodzie żadne włókna ani włosy nie będą przeszkadzać Twoim ubraniom, a jednocześnie wszystkie wewnętrzne elementy pralki będą chronione.
Mała sztuczka jest bardzo prosta: przed rozpoczęciem prania włóż przezroczystą plastikową torbę do bębna na środku prania. U każdego wszystko w porządku, łącznie z osobą, z którą idziesz na zakupy.

Po wejściu skonfiguruj pralkę jak zwykle i uruchom program. Po zakończeniu cyklu prania i otwarciu bębna zauważysz, że w pralce nie pozostały żadne włosy ani kłaczki.

Twoje ubrania wyjdą idealnie czyste, a wszelkie pozostałości zostaną uwięzione w plastikowej torbie dzięki elektryczności statycznej. I nie tylko to: ta genialna metoda wydłuża również żywotność filtra, ponieważ wszystkie drobne zabrudzenia nie przyklejają się już do niego, ale do worka.

Scroll to Top