Wybielanie ręczników łatwo i szybko pomoże olej roślinny

Ręczniki trzeba nie tylko wyprać, ale także pomyśleć o ich wybieleniu, aby zawsze zachowały swój idealny i jasny wygląd. Jeśli próbowałeś tego w przeszłości bez większego powodzenia, nie rozpaczaj. Jeśli masz białe ręczniki i chcesz, żeby znów były idealne, wypróbuj nasz sposób.

 

Tylko kilka typowych rzeczy

Ręczniki kuchenne to dość specyficzna tkanina. Wymagamy przede wszystkim dużej chłonności i zazwyczaj pierzemy je w wysokiej temperaturze. A jeśli używamy tych jasnych, próbowaliśmy także wybielać ręczniki. Okazało się jednak, że użycie zwykłego wybielacza do prania nie wystarczyło. Trzeba więc było znaleźć inne sposoby. Nasza interesująca wskazówka pokaże Ci, jakie to może być proste. Wszystko czego potrzebujesz to te rzeczy:

  • 2 łyżki oleju słonecznikowego
  • ½ łyżki proszku do prania
  • 2 łyżki suchego wybielacza

Wtedy wystarczy tylko odpowiedni pojemnik z wodą. Najlepszym wyborem będzie garnek, ponieważ woda będzie musiała być ciepła.

No to ruszamy

Najpierw wlej wodę do garnka, postaw na kuchence i rozpocznij podgrzewanie. Gdy woda zacznie się gotować, dodaj olej. Następnie do wody dodaj proszek do prania i wybielacz. Upewnij się, że wszystko rozpuściło się tak dokładnie, jak to możliwe.

W tym momencie jesteś gotowy i możesz zanurzyć szmatki w powstałym roztworze. Wyłącz kuchenkę, przykryj garnek pokrywką i zostaw w ten sposób ręczniki na kilka minut. Następnie wyjmij je i wyciśnij.

 

 

Będą jak nowe

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Jeśli są czyste i wymagają jedynie wybielenia, wypłucz je, pozostaw do wyschnięcia, a będą jak nowe. Jeśli też są brudne i wybielanie było pierwszym etapem ich konserwacji, to oczywiście włóż je jak zwykle do pralki. Tylko wtedy będą nie tylko lśnić, ale także będą wolne od zanieczyszczeń.

Nie tylko na ręczniki

Ta najlepsza praktyka nadaje się nie tylko do wybielania ręczników, ale może być również przydatna do wybielania ręczników lub dowolnej odzieży. Dostosuj ilość wybielacza, a zwłaszcza temperaturę wody, tylko w razie potrzeby. Ten zbliżony do temperatury wrzenia zdecydowanie nie nadaje się do wszystkich tekstyliów. Zapamietaj to.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top