Wyeliminuj pewne błędy, a Twój kaktus bożonarodzeniowy w końcu zakwitnie

Kaktus bożonarodzeniowy to dość niewymagająca roślina, która potrafi zachwycić nas pięknymi kwiatami w sam raz na Święta Bożego Narodzenia. Jak zapewnić, że tak się rzeczywiście stanie? Musisz przestrzegać podstaw właściwej kultywacji. I trzeba powiedzieć, że należy je rozpocząć już teraz, a nie wcześniej niż w miesiącach zimowych. Już w ich trakcie można podziwiać piękne kwiaty.

 

 

Uważaj na duże nasłonecznienie i wysokie temperatury

Brzmi to dziwnie, ale kaktus bożonarodzeniowy nie lubi bezpośredniego słońca i wysokich temperatur. Postaw go tam, gdzie nie ma niebezpieczeństwa, że ​​promienie słoneczne dosłownie będą się na nim palić od rana do wieczora. Zwłaszcza teraz, gdy w przyszłości nadejdzie lato.

Konieczne jest także utrzymanie odpowiedniej temperatury uprawy. Kaktus bożonarodzeniowy najlepiej rośnie w chłodniejszych warunkach. Jeśli przez cały rok temperatura wynosi około 15 stopni, jest to dla niego najlepsze. Pamiętajcie o tym teraz, przed latem.

Umieść go we właściwym miejscu

Oczywiście kaktus bożonarodzeniowy również wymaga uprawy w odpowiednim miejscu. Wybierz tę opcję ostrożnie, ponieważ częste ruchy tylko niepotrzebnie stresują roślinę. Odpowiednie miejsce wiąże się zarówno ze światłem, jak i z koniecznością zapewnienia wystarczającej ilości świeżego powietrza. Latem całkiem możliwe jest wystawienie go na zewnątrz – uważaj jednak na wysokie temperatury.

 

 

Podlewaj i odżywiaj. To jest podstawa

Bez czego kaktus bożonarodzeniowy nie może się obejść, jest podlewanie. Szczególnie w ciepłe dni staraj się unikać wysychania gleby. Nie zapomnij także o nawożeniu. Teraz jest na to odpowiedni czas na wiosnę. I nawozić co dwa miesiące. Możesz kupić nawóz lub oczywiście zrobić go sam.

Przeszczep go

Odpowiednim czasem na przesadzanie jest początek marca. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zrób to teraz. Trzeba ją przesadzić do większej doniczki i do świeżej ziemi. Pomoże to pobudzić jej wzrost i sprawić, że zakwitnie zimą.

Poznaj etapy jego wzrostu

Nie zapomnij zapoznać się z jego charakterystyką i etapami jego rozwoju. Kwitnienie następuje zimą, natomiast tzw. sezon wegetacyjny przypada zwykle na początek wiosny. Dostosuj się do tego, postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, a w te Święta będziesz mógł cieszyć się, że stanie się ozdobą Twojego domu.

Scroll to Top