Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, a uprawa storczyków będzie łatwa

Uprawa orchidei nie jest łatwa. Istnieje kilka zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać. Pokażemy Ci, który to konkretnie. Jeśli zastosujesz się do nich, możesz być pewien, że roślina ta będzie zdrowa, silna, a co najważniejsze, będzie także idealna dzięki pięknemu kwiatowi.

Temperatura

Orchidea powinna znajdować się w miejscu, w którym temperatura nie jest stała. Gdzie, tak jak w naturze, jest ciepło w dzień i chłodniej w nocy. Dbaj także o to, aby zawsze miała wystarczającą ilość świeżego powietrza. Zatęchłe i niewentylowane pomieszczenie nie jest odpowiednie. Z drugiej strony orchidea nigdy nie powinna znajdować się w bezpośrednim przeciągu.

Światło

Orchidea potrzebuje światła. Im więcej ma, tym lepiej. Idealnie powinno znajdować się około 20-30 centymetrów od okna. Uważaj, żeby nie podejść zbyt blisko. Promienie słoneczne są dość mocne, więc łatwo może się zdarzyć, że spalą roślinę. Powinieneś tego unikać. Wybierz odpowiednie miejsce lub różne matowe folie do umieszczenia na oknie.

Woda

Żadna roślina nie może się bez niego obejść, a orchidea nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Jeśli chcesz go podlewać, wystarczy przerwa raz w tygodniu. Poranek jest zawsze idealny. Latem, w bardzo upalne dni, można podlewać dwa razy w tygodniu. Staraj się, aby po podlaniu gleba była całkowicie wilgotna, ale aby woda nie gromadziła się na dnie doniczki. Powinny być otwory, przez które woda będzie spływać.

Odpowiednia opieka

Znasz podstawowe zasady. Przyjrzyjmy się teraz kilku innym, które są związane z właściwą pielęgnacją. Jeśli chcesz jej pomóc, kilka razy w roku umieść ją w ciemnym miejscu na około 5 dni. Następnie przywróć go do miejsca, do którego jest przyzwyczajony. Dzięki temu będzie silniejszy i łatwiej zakwitnie.

Wskazane jest również użycie odpowiedniej doniczki. Powinien być nie tylko wystarczająco duży, ale także przezroczysty. Wybierz szkło lub plastik. Dzięki temu lepiej widać system korzeniowy, a on będzie mógł czerpać światło, co wyjdzie tylko na korzyść kwiatowi.

Scroll to Top